E premte, 14 Gusht, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

banoret

“Ekonomia shqiptare vuan nga Ramavirusi”/ Basha takim me bizneset në Tiranë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me bizneset në njësinë numër tetë në Tiranë. Përmes një postimi në Facebook, Basha shprehet...

Rama mban premtimet, shtëpi për banorët e Thumanës

Në një bashkëbisedim me banorët e Thumanës, kryeministri Rama tha se viti i ri 2021 do të festohet në shtëpinë e re. Ai ka prezantuar...

VIDEO/ E pazakontë, lakuriqët e natës pushtojnë qytetin australian

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në një qytet në Australi, teksa mijëra lakuriqë nate kanë pushtuar vendin. https://www.youtube.com/watch?v=CGnVZfAFWig Ngjarja u regjistrua ditën e djeshme në...

Basha: Janë lëvruar 150 mln $ për oligarkët, por për njerëzit presin donacione

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka zhvilluar ditën e sotme një takim me banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit në Shkozet. Banorët e...

Tirana në errësirë/ OSHEE: Situata i është rikthyer normalitetit

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, ka njoftuar banorët e Tiranës se shkëputja e energjisë ka ardhur si pasojë e kushteve atmosferike dhe mbitensionit....

Virusi kinez, banorët në karantinë në përpjekje dëshpëruese: Fortifikojnë rrugët

Banorët kinezë kanë filluar të gjejnë mënyra për t’u mbrojtur nga virusi misterioz kinez. Daily Mail raporton se në shumë zona të qyteteve që...

“Me rakinë e Tiranës, ne lajmë xhamat”/ Batutat e Ramës me familjen në Farkë

Kryeministri Edi Rama bashkë me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj kanë vizituar ditën e sotme një familje të prekur nga tërmeti i 26 nëntorit. Familja...

“Tronditen sa herë kujtojnë tërmetin”/Banorët përpjekje për të kapërcyer pasojat

Midis fshatrave të shumta, që goditi tërmeti i 26 nëntorit, Bubqi i Krujës është një nga më shumë të dëmtuarit. Për fat të mirë,...

VIDEO/ Ndarja e ndihmave, banorët zihen me grushte dhe shkelma

Një situatë e rëndë është krijuar në fshatin Qafëzezë të Korçës. Banorët e zonës janë përfshirë në një konflikt me kryeplakun e fshatit, në...

“Kemi dalë këmbadoras”, e moshuara tregon tmerrin që përjetuan. Kërkesa e Ramës

Kryeministri Edi Rama zhvilloi ditën e sotme disa takime me banorët e fshatit Rrubjekë të Shijakut, për të parë më nga afër gjendjen e...

Të fundit

U tha se do punohej natën, pala greke mbyll doganën në Kakavijë

As sot nuk ka marrë zgjidhje radha kilometrike në Kakavijë, që vijon prej tre ditësh. Ndonëse u duk se diçka do të lehtësohej, pasi...

Pala greke mbyll punën, mijëra shqiptarë kalojnë një natë tjetër rrugëve

Mijëra qytetarë do të kalojnë edhe një tjetër natë rrugëve. Pala greke në pikën kufitare të Kakavijës, ka mbyllur punën. Pak minuta pas orës...

“Janë të paktën tre vaksina që po provohen në Itali”, Brataj tregon në çfarë faze janë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në lidhje me përpjekjet botërore për prodhimin e një vaksine ndaj COVID-19. Ai thotë se në...

“Para se të vdiste, Musine Kokalari më thirri mua dhe kunatën time”/ Dëshmia e ish-të burgosurit politik

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur të Musine Kokalarit gjatë periudhës që ajo ka qenë e internuar në qytetin e Rrëshenit, ku ishte internuar...

“S’mund të ndjeja shije, flokët vazhdojnë të më bien”, Sara Hoxha rrëfen pasojat e koronavirusit

Pak më herët, Sara Hoxha zbuloi me anë të një postimi në Instagram se ishte infektuar me koronavirus. Ajo ka përcjellë një tjetër postim,...