E enjte, 1 Tetor, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

mandatin

“U kërcënua në telefon”, Behgjet Pacolli tregon si qëndron e vërteta

Kryetari i AKR, Behgjet Pacolli është shprehur se nesër në orën 11:00 do ta dorëzojë mandatin e tij si zv.kryeministër dhe ministër i Jashtëm. Në...

Mbretëresha e Britanisë konfirmon në detyrë kryeministrin Johnson

Mbretëresha e Britanisë së Madhe ka konfirmuar në detyrë kryeministrin e sapo zgjedhur Boris Johnson. Pallati Mbretëror, në një komunikatë të shkurtër për mediat,...

Gjykata e Durrësit miraton mandatin e Valbona Sakos

Pas kërkesës së Partisë Socialiste drejtuar Gjykatës së Durrësit për ta njohur mandatin e Valbona Sakos, ka ardhur edhe vendimi i këtij institucioni. Gjykata me...

Pranoi mandatin, deputeti: Parlamenti të shpërndahet, çdo institucion ka rënë

Pranoi mandatin dhe hyri në Kuvend për të përfaqësuar zgjedhësit e tij, por sot deputeti Lefter Maliqi bën thirrje që të shpërndahet parlamenti dhe...

“Po kalojmë një fruth, PD është marrë peng”, Spiropali flet për mandatin e tretë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, njëherësh zëdhënësja e Qeverisë, Elisa Spiropali e ftuar në programin “A Show” në News 24 u shpreh...

Pranoi mandatin e deputetit, PEISH e përjashton nga radhët e saj: S’mund të gëzojë…

Futja personale e disa kandidatëve për deputetë në Kuvendin e Shqipërisë ka sjellë vendime politike në partitë e tyre respektive. Pas përjashtimit të disa deputetëve...

Zëvendësministrja e Jashtme hyn në Kuvend, KQZ i jep mandatin

Artemis Malo ka marrë ditën e sotme mandatin e deputetit për qarkun e Gjirokastrës. Dorëzimi i mandatit u bë gjatë mbledhjes së ditës së sotme...

Rrezikon mandatin, flet ish-aleati i Bashës: Jam shpallur i pafajshëm

Kryetari i partisë së pensionistëve të Shqipërisë, Selami Jenishehri rrezikon mandatin e deputetit, vetëm pak ditë pasi u betua në Kuvend. Kjo pasi deputeti ka...

Gënjeu në formularin e dekriminalizimit, deputeti më i ri rrezikon mandatin

Kreu i Partisë së Bashikimit Popullor të Pensionistëve të Shqipërisë, Selami Jenisheri u betuar këtë javë në Parlament, por ai mund ta humbasë mandatin...

“La mandatin për një gotë raki”, Balla nuk kursehet për Dashamir Shehin

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka komentuar aktualitetin politik, ndërsa tha se është i sigurt se zgjedhjet e 30 qershorit...

Të fundit

Tajvan, prodhohet roboti që kryen 2 mijë teste virusi në ditë

Një kompani bioteknologjike në Tajvan ka prodhuar një robot, që ka aftësinë të kryejë brenda një dite më shumë se 2 mijë teste të...

Agron Duka: Rama nuk do t’ia dijë për rregulla loje

Kreu i PAA Agron Duka tha sot në emisionin Arena se kryeministri Rama si politikan nuk do t’ia dijë për rregulla loje, kur ka interes...

Britani e Madhe, doktorët me kostum fluturues për emergjencat shëndetësore

Skuadrat e urgjencave shëndetësore dhe inxhinierët në Britaninë e Madhe thanë të martën se kishin testuar me sukses kostumin e parë fluturues në botë...

Tremujori i dytë, ekonomia në Shqipëri bie me 10%

Në Shqipëri, Prodhimi i Brendshëm Bruto shënoi një rënie të fortë, duke u tkurrur me 10.29 përqind në tremujorin e dytë të vitit, si...

Nuk ndalet Inter, 9 gola në 2 ndeshje

Inter ka shpartualluar në ndeshjen e dytë Beneventon dhe ka fituar 2-5 në transfertë ndaj Beneventos dhe bashkë me sfidën ndaj Fiorentinës ka shënuar...