E martë, 27 Tetor, 2020
10 C
Tirana

“Po kalojmë një fruth, PD është marrë peng”, Spiropali flet për mandatin e tretë

Më të lexuarat

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

Fotoja bëhet virale/ Melania Trump përdor sozi

Shpesh është folur që Zonja e Parë e SHBA ka një sozi, e cila e shoqëron presidentin hera-herës. Përkundrejt këtyre zërave, Trump e ka...

E përjashtojnë nga emisioni/ Nuk ndalet Shqipja, bën deklaratën e radhës

Emisioni ‘Përputhen’ përjashtoi nga emisioni konkurrenten Shqipe Hysenaj. Ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për...

Kudo me truprojë, si ndryshoi jeta e Luanës pas përndjekjes (FOTO)

Pas denoncimit që bëri ndaj një të riu për përndjekje, moderatorja Luana Vjollca shfaqet kudo me truprojë. “Në çdo hap me mua. Faleminderit për sigurinë...

Hajdari zbulon emrin e partisë me të cilën do garojë në zgjedhje

Deputetja Rudina Hajdari, do të garojë me një parti të re në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në ‘News 24’, Hajdari tha se partia e...

E trishtë, ndërron jetë ish-futbollisti i Manchester City

Manchester City ka dhënë një lajm të trishtë për botën e futbollit. Klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17-vjeçare ish-lojtari i të rinjve,...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, njëherësh zëdhënësja e Qeverisë, Elisa Spiropali e ftuar në programin “A Show” në News 24 u shpreh se Partia Socialiste do të garantojë edhe një mandat të tretë, madje ai do të jetë më i lehtë se i dyti. Sa për politikën, ajo thotë se po kalon fruthin.

“Mandati i tretë do të jetë më i lehtë se i dyti, po kalojmë një fruth, një fazë papajekurie në politikë që shumë shpejt do ta tejkalojmë. Partitë politike i kanë rënë shumë në qafë Shqipërisë. Liderët e partive mendojnë se janë zotër të saj e mund të bëhet siç duan ata. Edhe këto shenja të fundit të një përplasje politike të egër janë pasojë e kësaj përplasje të egër që shumë shpejt do shërohet them unë”,- thotë Spiropali.

Sa për numrin e bashkive që pritet të fitojë PS-ja në zgjedhjet e 30 qershorit, Spiropali tha se numri ka pak rëndësi.

-Në 30 qershor sa bashki do fitoni?

Spiropali: Nuk duam t’ja dimë për numrin

-Ishte shkrujtur në Facebook-un tuaj 61 bashki…

Spiropali: Po shanset janë të larta se PD e LSI i braktisën zonat dhe votuesit e tyre. Ne jemi gati të votohemi, jemi këtu.

Lexo edhe :   U la jashtë listës së deputetëve, Baçi: Kontratën e kam me PD-në

-Pse nuk uleni me ta?

Spiropali: Ne jemi përulur vazhdimisht, një krizë identike e kishim edhe në 2017. Ata kanë menduar gjithnjë se diçka do ta marrin në fund të fundit. Unë mendoj që fillimi i zgjidhjes është reformimi i partive të mëdha. PD ka nevojë për Rilindje, ndryshim të lidershipit, i cili për frikëra të mëdha apo të vogla që ka, ka vendosur ta marrë peng PD.

-Pse shqetësoheni ju që ata po i merr lumi?

Lexo edhe :   Krijimi i partive të reja, Patozi: 'Thërrmimi' i PD mund të dali për mirë

Spiropali: Ne nuk po e pengojmë lumin, as që ata të hidhen në lumë. Nga ana tjetër as po i nxisim… /BW

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryemadhi: Rama i ka kthyer shqiptarët si qen me maska

Kryetarja e LSI,  Monika Kryemadhi ka folur në lidhje me vendimin e mbajtjes së maskës me detyrim në ambientet jashtë. Kryemadhi është shprehur se përdorimi...

Thaçi i ashpër me Perëndimin: Po i bën padrejtësi Kosovës me vizat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se është padrejtësi që Bashkimi Evropian nuk liberalizon vizat me Kosovën. Sipas tij, Perëndimi ka rënë në lajthitje. Teksa foli...

Ndeshje dramatike në “San Siro”, Kumbulla i shënon dhe ndal Milanin

Përfundon supersfida e javës së 6 të Serisë A, mes Milanit dhe Romës. Ndeshja ka prodhuar jo vetëm lojë të bukur, por edhe gola, pasi...

Hajdari ashpërson tonet: PD dhe PS, banda që luftojnë me njëra-tjetrën

Për deputeten Rudina Hajdari, dy partitë më të mëdha në vend PD dhe PS janë kthyer në banda të cilat luftojnë me njëra-tjetrën. Hajdari shprehet...

Krijimi i partive të reja, Patozi: ‘Thërrmimi’ i PD mund të dali për mirë

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, thotë se fragmentarizimi i PD mund t’i sjelli dobi Shqipërisë. Sipas tij, edhe nëse PD “thërrmohet fare, ndoshta nuk...