E shtunë, 23 Tetor, 2021
19.5 C
Tirana

Etiketa

mandati

Rikthehet Tom Doshi. Çfarë po paralajmëron?

Ndonëse u dorëhoq nga mandati përpara shpalljes së rezultateve, kreu i Partisë Social Demokrate Tom Doshi, u ka bërë thirrje sot ndjekësve në rrjetin...

Fundi i një mandati parlamentar dhe 7 leksione demokracie

Nga Alfred Peza Përfundimi edhe i seancës së fundit të legjislaturës së nëntë të Kuvendit të Shqipërisë, që u mbajt këtë të mërkurë të 7...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon ligjin që shpërndan mandatet sipas herësit

Gjykata Kushtetuese ka pranuar kërkesën e partisë Bindja Demorkatike dhe Lëvizjes Demorkatike Shqiptare për të shfuqizuar nenin që i shpërndan mandatet e deputetëve sipas...

Pas 8 vitesh, Rama ”heq dorë” nga Vlora, zgjedh mandatin e Durrësit

Kryeministri Edi Rama, ka vendosur që të marrë mandatin e deputetit për qarkun e Durrësit dhe jo atë të Vlorës. Ai e ka konfirmuar...

Gentiana Cakrani në vend të Finos, kandidati i Doshit humbet mandatin

KQZ ka vendosur që mandatin e Bashkim Finos në Fier, ta marrë socialistja Gentiana Cakrani. Fino humbi betejën nga COVID-19 pak ditë para zgjedhjeve,...

Do e dorëzojë mandatin e deputetit? Berisha: Do ta dyfishoj

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk ka ndërmend që të tërhiqet së shpejti nga politika. Edhe pse u shpall ''non grata'' ditën e djeshme nga Departamenti...

Vlonjatët i hoqën PS-së 6.700 vota, por rënia e LSI i shpëtoi mandatin

Partia Socialiste fitoi më pak vota se sa katër vjet më parë në Qarkun e Vlorës, ndërsa Partia Demokratike në opozitë arriti një nga...

Fjalët e para të Fatmir Xhafajt pas marrjes së mandatit nga vendi 23 në listë

Fatmir Xhafaj në Twitter: Shifrat tashmë publike konfirmojnë se e kam kaluar pragun minimal për të qënë deputet në legjislaturën e ardhshme të Kuvendit...

Kujt do t’ja japë mandatin për qeverinë e re? Ja si përgjigjet Presidenti Meta

Teksa na ndajnë rreth 3 javë nga zgjedhjet parlamentare, kanë filluar skenarët për atë që mund të ndodhë pas 25 prillit në Shqipëri. Kujt do...

Basha: Asnjë kryeministër s’do rrijë më shumë se 8 vjet në pushtet

Si rrallë herë, kryedemokrati Basha është zotuar para të rinjve demokratë, në takimin online të organizuar për "Ditën e Rinisë", se do të kufizojë...

Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...