E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

Majko

Votat preferenciale / Xhafaj, Rakipi e Boçi shënojnë surprizën e zgjedhjeve

Fatmir Xhafaj dhe Ornaldo Rakipi nga PS dhe Luçiano Boçi nga PD janë tri emrat që i kanë dhënë kuptim votimit preferencial në një...

Majko: Diplomacia e fotove në Instagram, mungesë serioziteti

Teksa ka komentuar shpërndarjen e fotos me Kosovën që Presidenti Serb ka bërë në Instagramin e tij, Ministri për Diasporën Pandeli Majko ka reaguar...

Murrizi thirrje Ramës, Lleshajt dhe Majkos: Ndërhyni menjëherë, skandaloze radha në Kakavijë

Në doganën e Kakavijës vijon të jetë situatë shqetësuese, ku me qindra persona presin që të kalojnë në shtetin fqinj. Ndaj kësaj situate ka...

“Me Berishën ishim gati të vriteshim”, fjalimi i Majkos në Prishtinë

Ministri i Diasporës Pandeli Majko, ish-kryeministër gjatë kohës kur vendi ynë priti shqiptarët e Kosovës, në fjalën e mbajtur ditën e sotme në Prishtinë,...

“Kush braktis sistemin, të paguajë me ekzistencën!” Pandeli Majko: Koha të ndryshojmë Kushtetutën!

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, nga foltorja e Kuvendit deklaroi se ka ardhur koha për të diskutuar ndryshimin e Kushtetutës. Duke dënuar...

Ilir Meta: I vendosur të mbështes çfarëdolloj qeverie (Video-Arkiv)

Ilir Meta, një nga figurat më të rëndësishme të Partisë Socialiste dhe ish-kryeministër i vendit ka dhënë një intervistë për emisionin “Opinion” më datë 14...

Video/Viti ’99, zbulohen pamjet e rralla të Lulzim Bashës

Nënkryetari demokrat Edmond Spaho ka bërë një status, ku shprehet se holandezët do ia hanë kokën Ramës dhe përmendi mes holandezëve skuadrën e Ajaxsit,...

Kosova ’99, Majko i kërkon ndihmë Turqisë: Serbët kanë thyer kufirin, zbardhen mesazhet e panjohura

Kolonel Hajro Limaj, ish atasheu ushtarak në Ankara: Turqia, aleat strategjik në krizën e vitit 1999 për shpëtimin e Kosovës. Kryeministri Ecevit i premton...

Majko kryeministër? Befason ish-deputeti i LSI: 100 herë më i mirë se Rama

Ish-deputeti i LSI-së, Endrit Brahimllari i ftuar në emisionin "45 Minuta", deklaroi se në 16 mars, datë në të cilën opozita e bashkuar do...

670 milionë lekë për Samitin e Diasporës, Rama: Fondet i mban Majko, mua më akuzojnë

Siç edhe është paralajmëruar, nga data 28 shkurt deri me datë 2 mars pritet të organizohet Samitit I Dytë i Diasporës ku sipas organizatorëve...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...