E shtunë, 16 Tetor, 2021
17.5 C
Tirana

Etiketa

Luli

Yuri Kim sqaron pse e thërret Bashën ‘Luli’ dhe jo Lulzim

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka treguar se përse e thërret kreun e Partisë Deomkratike, Luli dhe jo Lulzim. Përmes një postimi në Twitter, Kim...

“Paguhen për të vënë maskat”, Rama: Saliu, Iliri, Luli, fallxhorja e kanë tmerr të…

Nga Roskoveci, kryeministri Edi Rama deklaroi çdo gjë mund të diskutohet por 30 qershori jo. Ai tha se opozita po bën çmos për të...

A vlen të digjet Shqipëria, që të rikthehet Saliu dhe LSI-ja?

Nga: Kreshnik Spahiu Pas 30 vitesh Berisha po e kall sërish Shqipërinë. Ka iluzion se do jetoj 120 vjeç dhe don të jetë edhe 30...

“Patozin e futi Berisha”, Rama: Si do përdoret “Bindja Demokratike” nëse Luli bie nga pema

Kreu i shtetit Edi Rama në një takim me qytetarët e Elbasanit komentoi sërish krijimin e partisë “Bindje Demokratike” të Astrit Patozit. Rama vazhdon...

“Luli do të bëhet kryeministër”, flet Rama: Nuk jam votuar që të punësoj atë

Kryeministri Rama në një takim në Malësinë e Madhe ka deklaruar sërish i prerë se nuk do të ketë shtyrje zgjedhjesh. Kushdo që do...

“I nxirrnin kriminelët më të rrezikshëm nga burgu, me leje lindje”/Rama: Mundëm Saliun, e jo më Lulin

Gjatë takimit në turin “Bashkia që duam”, Rama u kërkoi kuksianëve që këtë radhë, drejtimin e Bashkisë duhet që t’ia jepnin PS. Rama ka...

Kreu i Komisionit të Ligjeve-Metës: Lulin e Monikën populli nuk i sheh dot me sy

Pas deklaratave të Ilir Metës për situatën politike në vend ka reaguar edhe kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, i cili thotë se...

“Luli fjeti gjumë gjithë verës”/ Rama ironizon protestuesit: 100 petritat e Saliut…

Kryeministri Edi Rama ndodhet në qytetin e Fierit, në kuadër të turit “Bashkia që duam” , e ku deklaroi se nuk do të dorëzohet...

Lefter Maliqi: Luli nga kamarier u bë miliarder, na mori në qafë Berisha

Një nga kandidatët e Partisë Demokratike në listën e zgjedhjeve parlamentare të 2017-ës në qarkun e Beratit, Lefter Maliqi ka folur lidhur me vendimin...

“Kërcënohemi nga fantazmat e 97-ës”, Rama: Saliu do ti fshihet drejtësisë, ndërsa Luli…

Kreu i qeverisë ka zhvilluar sot takimin e radhës në turnin “Bashkia që duam”, duke ndaluar këtë të shtunë pasdite në Përmet. Rama ka...

Të fundit

Situatë e rëndë nga koronavirusi në Greqi, të intubuarit nuk kanë shtretër

Koronavirusi ka ‘mbërthyer’ Greqinë Veriore, ku spitalet janë nën presion të madh dhe shtretërit e ICU janë të zënë në një përqindje jashtëzakonisht të...

Vdekja e turistëve rusë në Qerret, kamerat zbulojnë lëvizjet në hotelin luksoz

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon shkaqeve që çuan në vdekjen e katër turistëve rusë në Qerret të Kavajës. Viktimat...

Putin po e than qëllimisht tregun e gazit në Evropë?

Në fillim dukej si një fushatë publicitare. "Ata që në Evropë ishin dakord të lidhnin me ne marrëveshje afatgjata, mund të fërkojnë duart tani...

Një mrekulli arti nga Yllka Mujo

Nga: Preç Zogaj Në Teatrin Metropol të Tiranës po shfaqet këto ditë vepra teatrale “Oh, ato ditë të bukura” e shkrimtarit nobelist Samuel Beket, vënë në...

Djali i vendosi zjarrin shtëpisë dhe shikon flakët i qetë nga ballkoni (VIDEO)

Flakët që shkrumbuan një banesë sot në Tiranë, ishin vendosur nga djali i shtëpisë. Nënë e bir u hodhën nga kati i tretë, për...