E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

“Luli fjeti gjumë gjithë verës”/ Rama ironizon protestuesit: 100 petritat e Saliut…

Kryeministri Edi Rama ndodhet në qytetin e Fierit, në kuadër të turit “Bashkia që duam” , e ku deklaroi se nuk do të dorëzohet para kërkesave të opozitës së bashkuar.

Ndër të tjera, ai u shpreh se mos të shqetësohen aspak personat të cilët dërgojnë mesazhe për të mos u dorëzuar. Për sa i përket protestuesve në Fier, ai i quan “petritat e Saliut” që përfaqësojnë dëshpërimin e madh të “Saliut dhe çetës së tij”.

“100 petritat e Saliut atje te kthesa që përfaqësojnë dëshpërimin e madh të saliut dhe të çetës së tij plakë që tani ka mbetur aty ku i takon, rrugëve, rrugëve. Rrugët e lëna rrugëve ne i morëm trashëgim dhe pak nga pak po i sistemojmë. Siç i la rrugët rrugëve e nxori PD-në rrugëve. Ju them të gjithëve të mos shqetësohen më çojnë sms ‘mos u dorëzo’, kujt t’i dorëzohemi. Atyre atje tek kthesa? Që në kthesë janë e atje do jenë për sa kohë nuk ndahen nga ata që i kanë marrë peng. Peng i ka marrë koka që s’di ku i çon.

Çfarë bëmë ne, i morëm në qeveri dhe iu dhamë të gjitha ministritë e rëndësishme. Iu thamë merri të tëra, dhe i thashë nënshkruaj këtu Lulzim dhe kush fiton zgjedhjet i fiton. Fituam zgjedhjet,  u lodh Luli, dhe fjeti gjumë të gjithë verës, asnjë punë në Kolegj, ua dhamë rrogën kot punonjësve pa asnjë punë”, u shpreh Rama nga Fieri.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...