E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

Kreu i Komisionit të Ligjeve-Metës: Lulin e Monikën populli nuk i sheh dot me sy

Pas deklaratave të Ilir Metës për situatën politike në vend ka reaguar edhe kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, i cili thotë se “nuk ia ka fajin Shqipëria as Lulit e as Monikës pse shumica e popullit s’i sheh dot me sy”.

“Presidenti i Republikës paska reaguar sot në lidhje me situatën politike në vend dhe mirë ka bërë! Shkaqet e kësaj krize të opozitës z.President janë disa. Por eksportimi i saj jashtë vendit si krizë e Shqipërisë është një shkak i mjaftueshëm që ju ta thoni një gjysmë llafi!

Jo për gjë po s’ia ka fajin Shqipëria as Lulit e as Monikës pse shumica e popullit s’i sheh dot me sy” shkruan deputeti i PS-së.

Kujtojmë që, Presidenti Ilir Meta i pyetur nëse do të ndërmarrë iniciativë për të ulur në tryezë të përbashkët palët politike, pas vendimit të opozitës që tashmë ka dalë jashtë Parlamentit dhe protestave antiqeveritare, tha se i ka bërë detyrat e tij me kohë, dhe tashmë nuk i mbetet më asgjë në dorë

Ajo se çfarë mund të bëjë, sipas Metës, është vetëm një thirrje për reflektim nga të gjithë!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...