E enjte, 13 Gusht, 2020
28 C
Tirana

Etiketa

lubonja

Lubonja: Shqipëria po shkon drejt vendosjes së regjimit autoritar

Analisti Fatos Lubonja, për revistën e njohur franceze “Le Courrier Des Balkans” u shpreh se Shqipëria po ecën në drejtimin e gabuar, drejt regjimit...

Lubonja: Thjesht spektakël, OFL nuk godet njerëzit afër qeverisë

Analisti Fatos Lubonja ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News 24”, prej ku deklaroi se Operacioni Forca e Ligjit...

Lubonja: Ja ku qëndron problemi me Paketën Anti-Shpifje

Analisti Fatos Lubonja mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” ka folur për Paketën Anti-Shpifje. Ai theksoi se ligji për median duhej të...

Videoja e Lefter Allës/ Lubonja: Mundet dhe ta vëmë në dyshim Artan Hoxhën

Analisti Fatos Lubonja mbrëmjen e sotme ishte i ftuar në emisionin “Real Story” në “News24” prej ku foli për rastin e kryebashkiakut të Bulqizës,...

“Kush predikon shpatën, nga shpata do të vdesë!”

Nga: Bledi Lumani “Sot ishte radha e Lubonjës, nesër e jona!” Kështu shkruante një nga këta analistët që kanë muaj që flasin për përmbysje të qeverisë...

“Kishte probleme mendore”, aleati i Bashës tallet me agresorin e Lubonjës

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, ka reaguar pas deklaratës së policisë se agresori që sulmoi makinën e analistit Fatos Lubonja, kishte probleme mendore. Ndoka...

“Personi që sulmoi makinën e Lubonjës, ishte i çmendur”, ish-ministri: Pse nuk e hodhi gurin tek Rama?

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka ironizuar Policinë e Shtetit, e cila doli me deklaratë se personi që sulmoi makinën e analistit, Fatos Lubonja,...

“Dhuna ndaj mendimit të lirë, s’ka vend në demokraci”, Kryemadhi shpërthen ndaj Ramës

Edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, sikundër kryetari i PD-së Basha, ka shpërthyer ndaj kryeministrit Rama në lidhje me sulmin ndaj analistit Fatos Lubonja....

Basha reagon për Lubonjën, bën përgjegjës Ramën

Pas sulmit ndaj mjetit të Fatos Lubonjës, reagimi i radhës ka ardhur nga kreu i PD-së, Lulzim Bsha. Teksa dënon me ashpërsi sulmin ndaj...

Lubonja: Hapi tjetër i Ramës mund të jetë arrestimi i 4 politikanëve

Analisti Fatos Lubonja mbrëmjen e sotme ishte i ftuar në emisionin “Të paekspozuarit” në “News 24” prej ku theksoi se hapi tjetër i kryeministrit...

Të fundit

Rama pushime në jug, e shoqëron Presidenti i Kroacisë (FOTO)

Edi Rama ndodhet në jug të vendit me pushime, i shoqëruar nga Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviç. Dy liderët janë të shoqëruar me familjet. Lapsi.al...

“Jemi me Greqinë dhe Qipron”, presidenti i KE telefonon Erdogan

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka deklaruar se mbështet Greqinë dhe Qipron në situatën e tensionuar që është krijuar me Turqinë. Sipas mediave greke,...

Itali/ Testim i detyrueshëm për koronavirusin për udhëtarët nga 4 vende të BE-së

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, njofton se udhëtarët që vijnë në Itali nga Kroacia, Greqia, Malta dhe Spanja do të përballen me testimin...

Greqi/ Rritet numri i viktimave, ulen rastet e reja

Greqia ka regjistruar sot një rritje të numrit të viktimave nga koronavirusi. Sipas Worldometers, gjatë 24 orëve të fundit në vendin fqinj janë shënuar 5...

Zoran Zaev merr mandatin për formimin e qeverisë së re

Në Maqedoninë e Veriut, Presidenti Stevo Pendarovski i dorëzoi sot kryetarit të Lidhjes Social Demokrate, Zoran Zaev mandatin për formimin e qeverisë. Zoti Zaev...