Aktualitet

Videoja e Lefter Allës/ Lubonja: Mundet dhe ta vëmë në dyshim Artan Hoxhën


               Publikuar në : 22:57 - 23/01/20 M D

Analisti Fatos Lubonja mbrëmjen e sotme ishte i ftuar në emisionin “Real Story” në “News24” prej ku foli për rastin e kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla.

Ai deklaroi se mundet ta vëmë në dyshim Artan Hoxhën.

“Mundet dhe ta vëmë në dyshim Artan Hoxhën. Kam detyrë të vë në dyshim çdo gjë si gazetar. Mund të themi që Artan Hoxhën e kanë shtyrë, ia kanë dhënë videon një grup tjetër interesi kundër këtij.

Po themi nuk ka bërë detyrën e pastër të gazetarit, por dikush ia ka dhënë…Që mund të ketë elementë kriminalë nuk ka asnjë pikë dyshimi që edhe mund të jetë kështu që ata që kanë filmuar janë njerëz që kanë interesat e tyre dhe nuk kanë hallin e shqiptarëve që të mos shfrytëzohen nga kapitalistët e rinj.

Po fakti konkret është ky, që ky zotëria është duke thithur kokainë atje. Në qoftë se ky është duke thithur kokainë, e ka marrë këtë kokainën nga rrjete kriminale, pra një kryetar bashkie indirekt del që ka lidhje me rrjete kriminale. Qysh këtu fillon problemi. Ai duhet të hetohet për faktin që kush ta dha? Aq më tepër që je kryetar bashkie. Një prokurori duhet t’i shkojë kësaj hullie”, deklaroi Lubonja.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT