Rajoni

Një person qëllon veten para parlamentit të Serbisë


               Publikuar në : 22:58 - 23/01/20 B H

Mësohet se një person ka kryer vetëvrasje me armë zjarri para ndërtesës së parlamentit të Serbisë.

Sipas REL, Ministria e Brendshme e Serbisë tha se një person në të 50-tat e ka qëlluar veten me armë zjarri në gojë. Personi e kreu këtë akt në shkallët që çojnë në hyrjen e ndërtesës së parlamentit dhe ka mbetur i vdekur në vend.

Kjo është vetëvrasja e dytë në po atë vend që nga viti 2002, kur ish-ministri i Brendshëm, Vlajko Stojiljkoviq, qëlloi veten për vdekje pak pasi ligjvënësit kaluan një ligj që lejonte ekstradimin e të dyshuarve nga tribunali i Hagë për krime lufte.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT