E martë, 19 Janar, 2021
0 C
Tirana

Lubonja: Ja ku qëndron problemi me Paketën Anti-Shpifje

Analisti Fatos Lubonja mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” ka folur për Paketën Anti-Shpifje.

Ai theksoi se ligji për median duhej të rregullohej nëpërmjet vetërregullimit, duke ngritur mekanizma vetërregullues kurse mazhoranca krijoi Paketën- Antishpifje për një vetërregullim sipas saj, jo siç duhet.

“Problemi është si e rregullon. Këtu është problem tek ju. Ju kanë thënë që parim është vetërregullimi. Kur ndërtohen mekanizma kur media vetërregullohet. Ju nuk i shkuat kësaj, por i thatë vetërregullim nga pushteti nëpërmjet AMA-s. Duke parë ato gjobat e larta që ja u ulën. Për mua del qartë që nuk është për të mbushur një hapësirë të ligjit, por si të kapim mediat”, tha Lubonja.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...