E mërkurë, 20 Janar, 2021
9 C
Tirana

Etiketa

paketa anti-shpifje

Komisioni i Venecias jep opinionin për paketën ‘anti-shpifje’

Komisioni i Venecias ka publikuar opinionet lidhur me dy ligje në Shqipëri, atë të paketës anti-shpifje dhe emërimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Pas publikimit...

Lubonja: Ja ku qëndron problemi me Paketën Anti-Shpifje

Analisti Fatos Lubonja mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” ka folur për Paketën Anti-Shpifje. Ai theksoi se ligji për median duhej të...

Lega: ‘Antishpifja’ rrezikon negociatat

Reporteri për Shqipërinë në grupin PPE, David Lega ka deklaruar se nëse miratohet ligji për paketën antishpifje, do të rrezikohet hapja e negociatave me...

Paketa “Anti-Shpifje”/ Komisioni i Medias rrëzon dekretin e Metës

Komisioni i Medias ka rrëzuar dekretin e Metës për paketën “Anti Shpifje”. Komisioni i Mediave ka votuar kalimin pa ndryshime të ligjit në Parlament. Kujtojmë...

Paketa Anti-Shpifje kalon për mendim në Komisionin e Venecias

Paketa anti-shpifje ka kaluar për mendim në Komisionin e Venecias, dy ligjet e së cilës do të shqyrtohen në muajin mars të këtij viti. “Komiteti...

Dokumenti/ Meta bën lëvizjen e radhës kundër Ramës

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend paketën “anti-shpifje”. Në faqen zyrtare të Presidencës, është publikuar edhe dekreti...

Meta nuk dekreton paketën “anti-shpifje”

Kreu i Shtetit Ilir Meta, ka dekretuar kthimin për rishqyrtim në Kuvend të paketës "anti-shpifje". Sipas presidentit Meta, paketa "anti-shpifje" shkel parimet themelore kushtetuese...

Balla: SPAK të fillojë me dosjen e privatizimit të OSSH e Berishën

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla është shprehur se Komisioni i Reformës Zgjedhore po bën një punë të mirë, teksa shton se është...

Miratimi i paketës ‘Anti-shpifje’, Meta tregon hapin e tij të radhës

Dy ditë më parë u miratua në Kuvend paketa ‘Anti-shpifje’ e cila ka krijuar polemika të shumta, duke çuar edhe në protesta të gazetarëve...

“Gjendja e medias, kambanë alarmi”/ Meta: Rritet numri i azilkërkuesve

Presidenti Ilir Meta e cilësoi miratimin e paketës “anti-shpifje” me shumicë votash në Kuvend një “kambanë alarmi”. Gjatë fjalës së tij nga aktiviteti “Liria e...

Të fundit

Fundosja e “Wilhelm Gustloff”, tragjedia më e madhe detare e të gjitha kohërave

Titaniku, është tragjedia detare më e përmendur, por nuk është tragjedia më e madhe në histori. 33 vite më vonë, do të mbytej në...

Alarm për bombë në Gjykatën e Lartë të SHBA, godina ndodhet shumë pranë Capitol

Teksa pritet inaugurimi i Joe Biden si President i 46-të i SHBA-ve, një befasi ka ndodhur shumë afër Capitol, pikërisht në Gjykatën e Lartë. Stafi...

Rritet numri i të infektuarve, edhe 4 viktima nga Covid-19

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 4 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se rastet e vdekjes janë...

Kategoria Superiore/ Vllaznia ndëshkon Bylisin dhe marshon drejt titullit

Fitore dramatike, në frymën e fundit e Vllaznisë në “Adush Muça”, në një fushë të vështirë. Një gol i Ardit Hoxhajt në minutën e...

Një pusullë përkujtuese presidentit Biden

Nga: Veton Surroi 1. Sot fillon dita e parë e punës së presidentit Joseph Biden dhe agjenda e tij që tani, fill pas inaugurimit, është e...