E shtunë, 23 Tetor, 2021
19.5 C
Tirana

Etiketa

luan rama

“Festofsh një shekull ditëlindje”, Luan Rama uron Fatos Nanon

Ish-nënkryetari i LSI-së, Luan Rama, ka përcjellë një urim për ditëlindjen e ish-kryeministrit socialist Fatos Nano, i cili sot feston 69-vjetorin e lindjes. Rama...

La politikën, ja ku do ta shohim Luan Ramën

Luan Rama dha dorëheqjen nga të gjitha funksionet drejtuese në Lëvizjen Socialiste për Integrim, ndërsa do i rikthehet profesionit të vjetër; gazetarisë. Luan Rama,...

“Është koha për t’u ringritur”, Luan Rama flet pas largimit nga LSI-ja

Pak ditë pasi njoftoi largimin nga të gjitha funksionet në Lëvizjen Socialiste për Integrim, për shkak të humbjes në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit,...

9 ditët e pulë-herrit

Nga: Frrok Çupi Sot hyri shtatori, muaji i makthit dhe i frikës. Ata që janë gati për në ferr, me siguri e kanë bërë mendjen...

Manjani i del në mbrojtje Luan Ramës: U shpall armik nga partia e tij

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, i ka dalë në mbrojtje nënkryetarit të LSI-së Luan Rama i cili sot deklaroi tërheqjen nga kjo forcë politike,...

Luan Rama largohet përfundimisht nga LSI-ja

Luan Rama njofton largimin nga të gjitha funksionet në LSI, pas 13 viteve kontribut. Ai nënvizon se drejtuesi mban përgjegjësi, edhe kur nuk është...

Polici, gazetari dhe urdhri i detyrës

Nga Luan Rama Po, edhe unë i pashë pamjet e filmuara në një nga rrugët e Tiranës me protagonistë disa njerëz me dhe pa uniformë,...

Shpejtësia në rrugë, një marrëzi që duhet ndalur

Nga Luan Rama Mendohej përgjithësisht se aksidenti i rëndë që ndodhi më 25 qershor të këtij viti në autostradën Fier – Vlorë, pra vetëm një...

Rrugaçi i shtetit

Nga Luan Rama Që prej kur lindi shteti si një fuqi e organizuar mbi një tërësi normash dhe rregullash si mekanizma dhe institucione rregullatore dhe...

Luan Rama denoncon me foto përfshirjen e administratës publike në fushatën e PS

Konferenca e Luan Ramës: Mirëdita të gjithëve dhe faleminderit kolegëve gazetarë të Sarandës që janë të pranishëm në këtë komunikim me median, dhe përmes medias,...

Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...