E mërkurë, 21 Tetor, 2020
7 C
Tirana

Etiketa

ligji

Balla: Në Elbasan, asnjë kriminel i paprekshëm. Do goditet me dajakun e ligjit

Pas ngjarjeve të fundit kriminale, Sekretari i Përgjithshëm e Partisë Socialistë, Taulant Balla ka deklaruar se në Elbasan asnjë kriminel nuk është i paprekshëm. ''Në...

“Anti-shpifja”/ Meta thirrje qeverisë: Hiq dorë nga modeli i Lukashenkos

Presidenti Ilir Meta shprehet se solidarizohet me shqetësimin e organizatave të gazetarëve lidhur me ligjin “Anti-shpifje”, se ky i fundit censuron median. Përmes një postimi...

Parlamenti turk miraton ligjin e diskutueshëm për mediat sociale

Deri tani media sociale në Turqi kanë qenë një rrugë për të shmangur censurën e shtetit. Por presidenti turk do t'i kontrollojë më tepër...

Meta kujton 2 Marsin, premton miratimin e ligjit për Referendumet

Presidenti Ilir Meta thotë se do të riangazhohet për miratimin e Ligjit për Referendumet. Përmes një postimi në Twitter, Meta shprehet se “populli duhet të...

Komisioni i Venecias rrëzon Paketën Anti-Shpifje

Komisioni i Venecias ka vendosur të rrëzojë ligjin anti-shpifje të propozuar nga mazhoranca. Në draft-opinionin e nxjerrë nga Komisioni thuhet se draft-amendamentet e ligjit nuk...

Meta sqaron pse e dha pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit për eurobondin

Presidenti Ilir Meta ka sqaruar pse e dha pëlqimin e tij për hyrjen në fuqi të ligjit për eurobondin. Kreu i shtetit i ka dërguar...

650 milion € eurobond/ Meta tregon 4 arsyet pse nuk jap pëlqimin për ligjin e qeverisë

Presidenti Ilir Meta është shprehur kundër ligjit të Eurobondit. Zyra e shtypit të Presidentit i ka kthyer sot përgjigje Kuvendit, i cili kishte kërkuar pëlqimin...

Meta ktheu ligjin për portin e “Porto Romanos”/ PD: Ishte vendim i drejtë

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me vendimin e presidentit Meta, i cili ktheu sot për rishqyrtim ligjin për ndërtimin e portit të Hidokarbureve në...

SHBA/ Hyn në fuqi ndalimi i udhëtimit për evropianët

Ndalimi i udhëtimit në SHBA për shumicën e fluturimeve nga Evropa, pjesë e strategjisë amerikane për të parandaluar përhapjen e koronavirusit vdekjeprurës, ka hyrë...

Meta: Mavri Kuvendi shkeli me të dyja këmbët ligjin

Presidenti Ilir Meta, ashtu siç u paralajmërua edhe më herët, doli në një konferencë për shtyp ku denoncoi miratimin e ligjit për Dividentin (për...

Të fundit

Shqipëri/ Sa kushton trajtimi i një të sëmuri me koronav*rus në kushte shtëpie

Trajtimi në shtëpi po u kushton pacientëve shqiptarë qindra mijëra lekë vetëm në një javë, duke i vënë seriozisht në vështirësi financiare. Sipas disa...

Shenjat që sot do të triumfojnë/ Horoskopi 21 tetor 2020

Dashi Do të keni kohë dhe dëshirë për të bërë gjëra që do t’ju përmirësojnë shëndetin dhe pamjen. Nëse keni marrë hua para nga një...

Diell dhe rritje temperaturash/ Parashikimi i motit, 21 tetor 2020

Moti në vendin tonë gjatë paradites paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta, ku më të shpeshta vranësirat do jenë në gjysmën lindore të...

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...