E premte, 30 Tetor, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

ligjet

Meta dekreton me shpallje 4 ligje të qeverisë

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot me shpallje 4 ligje të miratuara nga Kuvendi i Shqipërisë. Me anë të një njoftimi, Presidenca bën me dije...

Meta dekreton 4 ligje për burgjet dhe të dënuarit

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar 4 ligjet që lidhen me paketën penitenciare, të hartuar nën kujdesin e ekspertëve të caktuar nga Ambasada Britanike. Kreu i...

Nga marrëveshja me Turqinë tek Konventa e Aarhusit, Meta dekreton 3 ligjet e rëndësishme

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme 3 ligje të parlamentit. Kreu i shtetit ka dekretuar shpalljen e ligjit “Për ratifikimin e...

Hoti hodhi poshtë propozimin Osmanit, por çfarë përmbajnë ligjet ekzistuese në rast krize

Kryetarja e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, po insiston që në Kuvendin e Republikës së Kosovës të amendamentohet Ligji për parandalimin e...

“Rrezikojmë rritjen e borxhit publik”/ Meta: Problem ekonomia në rënie dhe informale

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ritheksuar edhe një herë se do të vijojë të kthejë në Kuvend çdo ligj që është antikushtetues. Në një...

Kthimi i dy ligjeve në Kuvend/ Meta tregon arsyet

Presidenti Ilir Meta ka treguar se pse vendosi të kthejë në Kuvend, ligjet për aktivitetet e turizmit detar dhe atë të koncesionit të Porto...

Meta dekreton 3 ligje të qeverisë për mjedisin dhe pyjet

Presidenti Meta ka dekretuar ditën e sotme shpalljen e tre ligjeve. Bëhet fjalë për: Ligjin nr. 52/2020 “Për disa ndryshime në ligjin nr. 10 448,...

Meta dekreton 4 ligje, mes tyre edhe atë për faljen e gjobave gjatë pandemisë

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme shpalljen e katër ligjeve. Një nga ligjet lidhet me faljen e gjobave të vendosura, gjatë periudhës së...

“I bëni ligjet si të doni ju”, deputeti Valteri jep paralajmërimin e fortë

Deputeti Halit Valteri ka paralajmëruar se opozita e re mund të lërë Kuvendin dhe të djegin mandatet, siç bëri opozita pak muaj më parë....

“Zgjedhjet e 12 prillit mund të shtyhen”, kryeministri Zaev tregon arsyet

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev deklaroi se zgjedhjet e caktuara të mbajtura në 12 prill mund të shtyhen. Zaev u shpreh se Kuvendi...

Të fundit

Covid-19, Belgjika vendos kufizime të reja

Belgjika do të vendosë rregulla më të rrepta të izolimit nga e hëna (2 nëntor), duke mbyllur bizneset jo-thelbësore dhe duke kufizuar vizitat në...

Tërmeti në Izmir, 17 të vdekur dhe mbi 700 të plagosur

Të paktën 17 persona humbën jetën dhe mbi 700 të tjerë u plagosën si pasojë e tërmetit 6,6 ballë që ka goditur ujërat e...

Do bëhet kryeministri i Shqipërisë? Meta tregon ambicien e tij

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Meta: Jam lideri i Shqipërisë, Rama do ta çojë Shqipërinë në drejtim të paditur

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Nuk përmbahet Meta: Kam aq fuqi, sa Rama mos të ketë vrimë ku të futet

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shpërthyer si kurrë më parë në sulme dhe fyerje ndaj kryeministrit Edi Rama. Ai e ka kërcënuar duke thënë...