E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Konkurrencë për Rashicën, pas Dortmund një tjetër klub i Bundesligës shfaq interes për sulmuesin

Ishte sezoni kur Milot Rashica duhej të konfirmonte cilësitë e tij, dhe, sigurisht që sulmuesi nuk dështoi aspak në këtë aspekt. Edhe, pse Werder Bremen nuk ishte në momentin e tij më të mirë, sërish 23-vjeçari u shndërrua në lider dhe falë talentit ia doli të linte gjurmë në shumë ndeshje.

Në këtë formë, klubeve më të mëdha europiane nuk mund të injoronin përformcat e Rashicës, duke e vënë nën shënjestër. Deri më tani janë përmendur emra si Liverpool, Dortmund. Por, së fundmi kësaj liste i është shtuar edhe Leipzig.

Pritet që këta të fundit në ditët në vijim të ndërmarrin hapa konkrete, pasi e dëshirojnë me çdo kusht sulmuesin e Kosovës. Në vitet e fundit, Leipzig është shndërruar në një skuadër mjaft konkurruese, teksa këtë sezon ka mbërritur deri në çerekfinalen e Champions League dhe renditet në vendin e tretëBundesligë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pse Basha fshihet çdo 21 janar?

Nga: Mero Baze Është bërë traditë, sa herë flitet për krimin e vrasjeve të 21 janarit, në ekran shfaqet Sali Berisha që mburret që ka...

Deri 1 miliardë dollarë grami, ja kush janë elementet më të shtrenjtë në botë

Elementet kimikë janë blloqe ndërtimi të gjithçkaje që shohim rreth nesh. Deri tani njihen 118 elementë, 94 prej të cilëve janë në gjendjen e...

Zhdukja e biznesmenit Pecorelli në Shqipëri, Prokuroria italiane nis hetimet

Prokuroria e Peruxhas ka nisur hetimet për zhdukjen e biznesmenit italian Davide Pecorelli. Makina që ish-arbitri kishte marrë me qira u gjet e djegur...

Blerja e 300 mijë maskave për ushtrinë, SPAK nis hetimet për ministren Xhaçka

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar, (SPAK) ka nisur hetimet për ministren e Jashtme, Olta Xhaçka. Hetimi lidhet me me dy tendera...

Masakrimi i çiftit Pasho në Itali, nën hetim edhe dy persona të tjerë (Emrat)

Misterit të vrasjes dhe masakrimit të çiftit Pasho në Itali, i janë shtuar edhe 2 persona të tjerë duke e çuar në 3 listën...