E diel, 29 Mars, 2020
14 C
Tirana

Etiketa

lekundje

Tërmet në Shqipëri, ndjehen katër lëkundje të lehta

Katër lëkundje tërmeti janë regjistruar gjatë natës e deri paraditen e sotme në Shqipëri. Sipas njoftimeve të IGJEUM, tërmeti më i fortë është ndjerë në...

Angli/Stuhia teston aftësitë e pilotëve, era mban pezull avionin gjigant (VIDEO)

Një avion pasagjerësh Airbus 380, i cilësuar edhe si avioni më i madh në botë për transportin e njerëzve, ka hasur probleme të mëdha...

30 sekonda lëkundje të frikshme/ Tërmeti ‘shkund’ një tjetër shtet

Rreth orës 13:30, Irani është goditur nga një tërmet i fuqishëm. Sipas EMSC, tërmeti ka qenë me magnitudë 5.5 sipas shkallës Rihter, ndërsa epiqendra...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti janë regjistruar së fundmi në Shqipëri. Sipas informacioneve nga EMSC tërmeti me magnitudë 3.2 ballë është ndjerë në orën 17:57 dhe epiqendra ka...

Një tjetër tërmet i fuqishëm godet sërish Porto Rikon

Katër ditë më parë Porto Riko u godit nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.5 ballë të shkallës Rihter. Tërmeti shembi ndërtesa dhe...

Dy tërmete të forta godasin Greqinë, ja sa ballë ishin

Dy tërmete të forta kanë goditur Greqinë ditën e sotme. Raportohet se në orët e para të mëngjesit, një lëkundje me magnitudë 4.8 e shkallës...

Rikthehen lëkundjet e tërmetit në vend, regjistrohen 2 të tjerë në Durrës

Pas disa ditësh qetësie, rikthehen lëkundjet e tërmetit në vend. Një tjetër tërmet është ndjerë pas mesnatës në fshatin Shetaj të Durrësit. Sipas qendrës evropiane...

Një mësim për ndërtuesit në Shqipëri: Si të ndërtoni pallate antisizmike

Tërmetet janë një nga forcat më shkatërruese të tokës. Valët sizmike në të gjithë tokën mund të shkatërrojnë ndërtesa, të marrin jetë. Dhe kushtojnë...

Shënohet tërmeti i pestë në vend për ditën e sotme

Një tjetër lëkundje tërmeti është ndjerë ditën e sotme në vend. Sipas IGJEUM, tërmeti i fundit është shënuar në orën 09:51:54 (utc) me epiqendër...

IGJEUM zbulon sa lëkundje tërmeti janë regjistruar natën

Vijojnë pasgoditjet e tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, vetëm gjatë mbrëmjes së djeshme janë regjistruar 4...

Të fundit

Shqiponja fluturon krenare në qiellin e Evropës

Nga Klodian Tomorri Dërgimi i mjekëve në Bergamo mund të jetë gjesti më i vlefshëm humanitar që ka bërë ndonjëherë Shqipëria. Kam lexuar sot thuajse të...

U përjashtua nga skuadra, ish-lojtari i Barcelonës padit klubin në FIFA

Ish-futbollisti i Arsenal dhe Barcelonës Alex Song, i cili ishte shok skuadre te Sion me Ermir Lenjanin ka paditur klubin zviceran në FIFA. Kamerunasi së...

Vidhnin banesat me dhunë në Kavajë, pranga dy të rinjve

Policia ka arrestuar ditën e sotme dy të rinj nga Kavaja, pasi kryenin grabitje me dhunë. Në pranga kanë përfunduar një 28-vjeçar edhe një 41-vjeçar....

Ronaldo thyen karantinimin, merr fëmijët së bashku me bashkëshorten dhe dalin shëtitje

Si shumë të tjetër edhe Cristiano Ronaldo qëndron i izoluar në shtëpinë e tij, për shkak të përhapjes së Koronavirusit. Megjithatë duket se edhe sulmuesi...

Koronavirusi/ Rreth 1/3 e numrit total të viktimave janë shënuar vetëm në Itali

Prej javësh tashmë Italia nuk po gjen qetësi për shkak të pasojave të rënda që ka sjellë përhapja e koronavirusit në vend. Në 24 orët...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT