E mërkurë, 16 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Panik në Kinë/ Lëkundet kulla 79-katëshe, nuk ishte tërmet (Video)

Një ngjarje e frikshme ka ndodhur ditën e sotme në Kinë ku një kullë 79 katëshe filloi të lëkundej dhe kjo gjë i trembi qytetarët.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin jugor të Kinës, Shenzen, ku kulla me lartësi rreth 300 metra, filloi të lëkundej, por nuk u raportua asnjë tërmet që të ishtë bërë shkak i lëkundjeve, shkruan BBC.

Pamjet e shpërndara në mediat sociale treguan qindra njerëz që largoheshin nga ndërtesa shumëkatëshe, pak çaste pasi u evakuua nga autoritetet.

Në një deklaratë të mëvonshme, qeveria lokale tha se një hetim paraprak nuk gjeti “asnjë të çarë në tokë përreth ndërtesës” dhe asnjë dëmtim të “pjesëve të murit të jashtëm”.

Përfunduar në vitin 2000, SEG Plaza është ndërtesa e 104-të më e lartë në Kinë dhe e 212-ta më e lartë në botë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Robërit amerikanë që refuzuan të kthehen në Amerikë në fund të Luftës Koreane

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut/KPK shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK shpalli të mërkurën vendimin e shkarkimit nga detyra për prokuroren e Tiranës, Alketa Zifla. Gjatë seancës dëgjimore të zhvilluar...

‘Basha vodhi zgjedhjet’, grupimi ‘Për PD’-në zbardh shkeljet

Grupimi 'Për PD-në' ka dalë në një konferencë për media, ku kanë listuar arsyet pse Basha fitoi një mandat të tretë në krye të...

Euro 2020/ Dita hapet me Finlandë-Rusi, për rusët detyrim fitorja ndaj fqinjëve

Faza e grupeve të UEFA EURO 2020 hyn sot në xhiron e ndeshjeve të dyta. Finlanda përballet me Rusinë, Turqia përballet me Uellsin dhe...

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...