E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

Kukes

I dënuar tre herë nga gjykata, por mban postin e drejtorit në bashki

Drejtori i shërbimeve publike në bashkinë Kukës, Xhevdet Sopaj, i dënuar tre herë nga gjykata për vepra të ndryshme penale, mban postin e funksionarit...

Shehaj flet para Kushtetueses: Të mendojmë për zgjedhjet lokale të vitit 2023

Kandidati për Kryetar i Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka zhvilluar ditën e sotme një takim me demokratët në Kukës. Gjatë fjalës së tij, Shehaj ka...

Elezi: Në Kukës është harxhuar 1 milion euro për një mandat deputeti

Ish-kryetari i PD-së në Kukës, Ibsen Elezi ka denoncuar një biznesmen që sipas tij ka shpenzuar 1 milion euro për të fituar mandat deputeti. I...

Rama për Aeroportin e Kukësit: Procedura për t’u bërë ndërkombëtar, 50-60 ditë

Edi Rama nga Kukësi: ‘’Fluturuam nga Tirana në Kukës, sepse sipas rregullave çdo aeroport operacional nis si lokal, dhe ka procedurë për t’u bërë...

Nga Rinasi në Kukës, ulet avioni i parë në pistën e Aeroportit të Kukësit

Aeroporti më i ri i Shqipërisë, ‘Zayed, Flatrat e Veriut’ në Kukës ka pritur avionin e parë. Nga Londra kanë ardhur një grup emigrantësh që...

Basha me të rinjtë në Kukës: Do sigurojmë vende pune me paga të larta

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vizitoi ditën e sotme qytetin e Kukësit, ku ka folur me të rinjtë e zonës. Të rinjtë dhe studentët...

Tubimi në Kukës, Rama: Zoti i ruajt të verbërit me dy gishta

Postimi i Ramës: Dy pamjet e një bote të ndarë, mes një populli që respekton rregullat, mbron jetën e vaksinohet dhe një turme që tërhiqet...

Basha nga Kukësi: Ndryshimi i parë pas 25 prillit, heqja e traut

Fjala e Bashës në Kukës: ”Vëllezër dhe motra, zonja dhe zotërinj. Shikojeni, edhe tre javë këtë tra. Më 25 prill Shqipëria voton ndryshimin, Kukësi voton...

Vijon vaksinimi/ 200 mjekë kosovarë do të marrin dozat anti-covid në Kukës

Ditën e nesërme, edhe 200 mjekë të Kosovës, do të shkojnë në Kukës për të marrë dozën e vaksinës së koronavirusit. Lajmin e ka bërë...

Rama: Kemi caktuar datën për uljen e avionin të parë në aeroportin e Kukësit

Kryeministri Edi Rama prezantoi kandidatët për deputetë të Partisë Socialiste, të cilët do të garojnë në qarkun e Kukësit në zgjedhjet parlamentare të 25...

Të fundit

Omicron ‘godet’ kriptomonedhat, Bitcoin humbet 10 mijë dollarë në 24 orë

Çmimet e Bitcoin ranë ndjeshëm gjatë natës të së shtunës, duke rënë në nivelin më të ulët afër 43.000 dollarëve. Kriptovaluta më e spikatur...

Hoxha ka vdekur, por enverizmi është gjallë

Nga: Lorenc Vangjeli Një deputet socialist u dërgoi kolegëve të tij në parlament fotografinë e Enver Hoxhës. Të majtët u distancuan prej tij, kurse të...

Milaim Zeka: Donaldi nuk di të dojë, di vetëm të bëj s*ks (VIDEO)

Gazetari i njohur Milaim Zeka ka ndjekur me vemendje se çfarë ka ndodhur brenda shtëpisë së “Big Brother VIP”, e madje ka kritika ndaj Donaldit. Jo vetëm kaq,...

A do ta përfshijnë gjithë Evropën, bllokimet dimërore ndaj Covid-19?

Nga: Ido Vock Austria hyri në bllokim të plotë të hënën e 22 nëntorit, duke qenë vendi i parë në Evropën Perëndimore që rivendosi një mbyllje të madhe këtë dimër. Kjo masë erdhi disa javë...

Me çmontimin e Uzinës së Naftës në Ballsh, merr fund lufta kundër komunizmit

Nga: Mentor Kikia Rafineria e Naftës në Ballsh po çmontohet, po shitet për skrap. Po shkrihet. Nga privatizimi i parë, në 2008, prej “manjatit” të...