E mërkurë, 13 Tetor, 2021
14.7 C
Tirana

Elezi: Në Kukës është harxhuar 1 milion euro për një mandat deputeti

Ish-kryetari i PD-së në Kukës, Ibsen Elezi ka denoncuar një biznesmen që sipas tij ka shpenzuar 1 milion euro për të fituar mandat deputeti.

I ftuar në emisionin “Pa Maska”, Elezi tha se në vitin 2013, Lëvizja Socialiste për Integrim kishte dërguar një kandidat për deputet nga Gjirokastra në Kukës, një biznesmen që blinte vota.

Sipas Elezit, ishin shpenzuar mbi 1 milionë euro për një mandat.

Ibsen Elezi: “Një njeri që do ta ndërtojë fushatën kalon normalisht në rrethin shoqëror, fillon e komunikon me miqtë, pastaj kalon tek njerëzit e tjerë pranë pallatit. Për këtë mbahen shënime dhe kalohen në databazën qendrore. Ne kemi patur një grup prej 20 vetësh, pasi çdo punë bëhet me vullnet të lirë të njerëzve. Ja po themi në 2009, ku ne morëm 14 mijë vota në Kukës dhe po ashtu edhe në 2013 na dilnin prapë 14 mijë e ca vota dhe fillova të mos i besoj bazës së të dhënave, sepse mendova se do kishte rënie për shkak të konsumimit 8-vjeçar. Në atë kohë Colja kishte ardhur me 1 milionë euro në Kukës. Në atë kohë LSI-ja solli një kandidat për deputet nga Gjirokastra në Kukës, pra një biznesmen që blen vota. Pra është shpenzuar mbi një milionë euro për një mandat deputeti”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa do të shtrenjtohet energjia?

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat...

Si po tallet Sali Berisha me viganët e historisë

Nga: Pajtim Bello Sali Berisha, si në fillimet e 1991, kërkon të sëmbojë demokratët e Kukësit duke evokuar historinë e trevës së tyre. Sjellje tipike...

Mashtrimi me kreditë/Lihet në burg infermierja, lirohet bashkëpunëtorja

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi vendimin "arrest me burg" për infermieren Elisabeta Bardhollari dhe "arrest shtëpie" për Orjada Hoxhën, pasi akuzohen për...

I mori jetën gruas në sy të foshnjes/Piloti 33-vjeçar nuk kishte bashkëpunëtor

Autoritetet greke kanë dalë në përfundimin, se në krim për vrasjen e 20-vjeçares Caroline Crouch në muajin maj në Greqi është i shoqi 33-vjeçar,...

Herët a vonë të gjithë do të thonë: E dua Doktoreshë Albanën

Nga: Lorenc Vangjeli Doktoreshë Albana Fico është një emër shumë i njohur në Tiranë. Në një kohë tjetër, ajo dhe shumë kolegë të tjerë si...