E shtunë, 12 Qershor, 2021
26.5 C
Tirana

Në Spanjë zbulojnë takimin, gati firma e Leo Mesit

Në Barcelonë po punojnë për rinovimin e kontratës së Lionel Mesit, edhe pse nuk flitet shpesh për këtë çështje. Joan Laporta po merret personalisht me këtë çështje dhe ashtu siç u betua përpara zgjedhjeve, do të bëjë gjithçka që argjentinasi të vazhdojë të qëndrojë në Katalonjë.

Sipas lajmeve të “TV3”, ai ka pasur një takim me babain e lojtarit, Horge Mesi. Ai është njëkohësisht edhe menaxheri i argjentinasit. Takimi mes palëve ishte një darkë që shërbeu thjesht për të vendosur kontaktet, por nuk kishte asnjë ofertë zyrtare. Babai i Leos ka shprehur dëshirën që ai të vazhdojë të qëndrojë në Barcelonë.

Katalanasit ende nuk kanë gati një ofertë zyrtare për të dhe varen nga bilanci që do të bëjnë në aspektin ekonomik të klubit. Laporta kërkoi që Mesi dhe stafi i tij ta kuptojnë situatën e vështirë ekonomike që po kalojnë dhe ata u treguan të gatshëm për formula të reja, në mënyrë që të arrijnë marrëveshjen.

Ky akord lidhet me mundësinë që kapiteni i Barcelonës të qëndrojë edhe për 2 sezone të tjera në Barcelonë dhe pastaj të largohet drejt Amerikës për të vazhduar karrierën e tij si futbollist.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vlorë/ Po ndiqej nga policia, automjeti përplaset dhe përmbyset

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Vlorës. Mësohet se një automjet nuk ndaloi gjatë postbllokut të policisë, dhe shoferi,  në...

Ushtarët e Antikrimit s’mund t’i hidhen krimit

Nga: Preç Zogaj Drejtësia e re me bashkautorësi amerikane dhe europiane, në konceptim dhe zbatim, të cilën unë e kam mbështetur e do të vazhdoj...

Asisti i Shaqirit nuk mjafton, Zvicra ndalet nga Uellsi (Video)

Përfundon ndeshja e dytë e kampionatit europian ''EURO 2020''. Ndeshja e vlefshme për grupin A, midis Uellsit dhe Zvicrës është mbyllur në barazim, me...

Zgjedhje për kreun e ri/ Gjana: Komisionerët e kandidatëve vetëm nga degët e PD

Komiosionerët e çdo kandidati për kryetar në PD duhet të jenë anëtarë të degës përkatëse të PD-së ku do propozohen për këtë proces. Ka...

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...