E diel, 29 Nëntor, 2020
3 C
Tirana

Etiketa

deputet

Prej 8 ditësh i infektuar, deputeti i PS tregon si është gjendja shëndetësore

Deputeti i PS Ervin Bushati, është infektuar me COVID 19. Ai njofton se është në ditën e tetë, dhe se pas trajtimit ndjehet në...

Deputeti i opozitës shpreh dëshirën për t’iu bashkuar Ramës

Deputeti i opozitës parlamentare, Nimet Musai ka shprehur hapur dëshirën për t’u bashkuar me Partinë Socialiste dhe për të kandiduar në listat e saj...

Infektohet me Covid-19 deputeti i PS-së, Anastas Angjeli

Deputeti i Partisë Socialiste, Anastas Angjeli është infektuar me Covid-19. Mësohet se Angjeli është vetëkarantinuar në banesën e tij. Deri më tani nuk dihet se si...

Gara për deputetë në PD, Salianji: Misioni im, demokratët të jenë fitues

Ish-deputeti demokrat, Ervin Salinji, ka reaguar në lidhje me garën e kandidatëve për deputetë në Partinë Demokratike, pasi Komisioni i Vlerësimit rrëzoi emrin e...

Mal i Zi: Shqiptari Nik Gjeloshaj nuk pranon mandatin e deputetit, ja arsyeja

Politikani shqiptar i Malit të Zi, Nik Gjeloshaj ka vendosur të vijojë të mbajë postin e kryetarit të Komunës së Tuzit. Gjeloshaj ka bërë me...

U skualifikua nga listat për deputet, Shehu: Vendimet i merr Kryetari e Kryesia

Ish-Ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu ka reaguar pas përjashtimit nga Komisioni i Përzgjedhjes së Kandidatëve për deputetë në PD. Shehu thotë se vendimin për të...

Alimadhi shpërthen në Kuvend: Më internuan që 4 vjeç, jemi bërë bajga nga ju

Deputetët kanë ngritur tonet në Parlament, në lidhje me dy nismat që sjellin disa ndryshime në ligjin që merret me studimin e krimeve dhe...

Rama: Anëtarësohu në PS, mund të jesh në skuadrën që do fitojë 25 prillin

Kryeministri Rama ka bërë një njoftim të rëndësishëm mëngjesin e sotëm, në lidhje me listat e kandidatëve për deputetë të PS. Kreu i qeverisë thotë...

Meta me ish-deputetin e PS: Kohë më të mira do vijnë

Presidenti Ilir Meta ka publikuar një foto në rrjetin social, Facebook ku shfaqet me ish-deputetin e PS, Ndre Legisin dhe Mark Nikollin. Kreu i shtetit...

Nga futbolli në politikë, Andi Lila konfirmohet në listat e PD: Do ta fitojmë betejën e 25 prillit

I bujshëm mund të konsiderohet kapërcimi i Andi Lilës nga futbolli në politikë. Në emrat e kandidatëve për deputetë të PD përsa i përket qarkut...

Të fundit

Si mund ta padisë Gjermania Asadin për përdorim armësh kimike?

Drejtësia gjermane po shqyrton mundësinë e ngritjes së një padie për sulmet me gaz helmues në Siri. Deutsche Welle dhe "Der Spiegel" biseduan me...

Rita Ora uron ditën e flamurit në gjuhën shqipe dhe me foto provokuese

Rita Ora, këngëtarja me famë botërore asnjëherë nuk harron origjinën e saj. Ajo ka uruar Ditën e Flamurit me disa foto shumë provokuese, ku shihet...

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

Nuk ka llogari bankare, liderja e Hong Kongut i mban paratë në shtëpi

Shefja ekzekutive e Hong Kongut, Carrie Lam, ka thënë në një intervistë televizive se ajo duhet të ruajë “grumbuj parash” në shtëpi, sepse nuk...

Video/ Sulmuesi shqiptar shënon në fund, i jep 1 pikë skuadrës turke

Sulmuesi, Jetmir Topalli ka shënuar gol në minutën e 95’ në sfidën e Superligës turke, të zhvilluar midis Gazientep dhe Jeni Malatjaspor. 22-vjeçari nga Kosova...