E diel, 9 Maj, 2021
21 C
Tirana

Etiketa

koronavirusi i ri

Brataj: Koronavirusi i ri mund të ketë hyrë në vend, si mund të identifikohet

Drejtori i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj, ka thënë se gjendja nga Covid-19 në Shqipëri është përkeqësuar. I ftuar në emisionin, “Real Story”, Brataj ka thënë...

Varianti i ri i koronavirusit mbërrin në Kosovë, konfirmohen 3 rastet e para

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, tha ditën e sotme se tre mostra kanë rezultuar pozitive në variantin britanik të koronavirusit në Kosovë....

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

OBSH paralajmëron: Viti i dytë i pandemisë mund të jetë më i keq se i pari

Viti i dytë i pandemisë Covid-19 mund të jetë më i vështirë se i pari, ndërsa koronavirusi i ri përhapet, veçanërisht në hemisferën veriore...

Koronavirusi i ri pushton Britaninë: Numër rekord viktimash dhe të infektuarish

Varianti i ri i koronavirusit ka pushtuar Britaninë e Madhe. Në 24 orët e fundit, janë shënuar 1.325 viktima, shifra më e lartë ditore...

Koronavirusi i ri gjunjëzon Britaninë e Madhe, numër rekord viktimash

Varianti i ri i koronavirusit ka gjunjëzuar Britaninë e Madhe. Në 24 orët e fundit, janë shënuar 1.142 viktima, shifra më e lartë ditore...

Franca regjistron rastin e parë me koronavirusin e ri

Franca ka konfirmuar rastin e parë të variantit të ri të koronavirusit që u zbulua në Britaninë e Madhe. Lajmi u bë i ditur...

OBSH: Koronavirusi i ri nuk është më vdekjeprurës, por duhet frenuar

Organizata Botërore e Shëndetësisë, (OBSH), tha se nuk ka prova që sugjerojnë se mutacioni i Covid-19 shkakton vdekshmëri më të lartë apo simptoma më...

Të fundit

Çfarë ndryshoi te Kodi Rrugor, ja penalizimet e reja

Ndryshimet e reja në “Kodin rrugor” kanë shtuar masat ndëshkuese për shoferët e “padisiplinuar”. I vetmi “përfitim” është ndryshimi i kalendarit për kolaudimin e...

20:45 / Juventus – Milan, luhet për Championsin, Pioli dhe Pirlo po humbën ikin

Juventus-Milan sonte në lojë gjithçka: nga zona Champions, merkato e verës: e ardhmja e Pirlos por dhe e Piolit në rrezik! Juventus-Milan, sonte në Allianz...

PD, Tabaku: U përdorën mbi 120 mln euro nga buxheti i shtetit për blerje votash

Deputetja e sapozgjedhur e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka denoncuar në emër të PD-së manovrën që, sipas saj, Partia Socialiste ka përdorur për të...

U helmuan pasi konsumuan kërpudha, humbin jetën tri persona nga Gjilani

Helmimi nga kërpudhat dyshohet t’i kenë marrë jetën tri pjestarëve të familjes Haliti nga Gjilani, Elfetja, Ferdinazja dhe Afrimi, që banonin në një shtëpi...

E fundit / Serbët në Veri shkrepin plumba në drejtim të atletëve kosovarë

Grupi “Kosovo Mountain Club” që eksplorojnë malet e vendit janë sulmuar nga serbët në veri. Ky grup sot ishte duke ecur në vendin e quajtur...