E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Etiketa

Kore e Veriut

Aludohet se është i sëmurë, Kim Jong Un humb sërish peshë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un duket se ka humbur edhe më shumë peshë, pasi pak ditë më parë, u raportua se...

Kore e Veriut, kush vishet apo qethet si koreano-jugorët mund të ekzekutohet

Media shtetërore e Koresë së Veriut i ka nxitur të rinjtë e saj kundër përdorimit të zhargonit nga Koreja e Jugut dhe u ka...

Frika nga efektet anësore, Kim Jong Un refuzon 2 milionë doza të AstraZeneca-s

Koreja e Veriut ka refuzuar disa ngarkesa të planifikuara më parë me vaksina të prodhuara nga AstraZeneca për Covid-19. Këto vaksina do të shpërndaheshin...

Rusia i ofron vaksina anti-covid, Koreja e Veriut refuzon sërish

Rusia i ka ofruar sërish ndihmë Koresë së Veriut për vaksinat kundër koronavirusit, por shteti komunist e ka refuzuar diçka të tillë, pasi insiston...

Covid-19 në Korenë e Veriut/ Kim Jong Un shkarkon zyrtarët: Ishin të paaftë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un ka paralajmëruar për një situatë të rëndë të lidhur me pandeminë e koronavirusit, duke ngjallur frikën...

Kim Jong Un: Koreja e Veriut të përgatitet për dialog dhe përballje me SHBA-të

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka thënë se vendi i tij duhet të përgatitet për dialog por edhe për përballje me Shtetet...

Kore e Veriut/ Kim Jong dukshëm më i dobët, rindizen hipotezat për sëmundje

Associated Press Shëndeti i udhëheqësit të Koresë së Veriut Kim Jong Un ka qenë prej kohësh një burim i shpresës në Korenë e Jugut, e...

Koreja e Veriut ashpërson ligjet: Kush sheh filma të huaj, do dënohet me vdekje

Koreja e Veriut ka miratuar një ligj të ri gjithëpërfshirës i cili kërkon të zhdukë çdo lloj ndikimi të huaj. Vendi komunist do të...

Kore e Veriut: Jetimët po kryejnë punë vullnetare në miniera

Media shtetërore verikoreane ka pretenduar se fëmijët jetimë janë deklaruar vullnetarë për të punuar në fermat dhe minierat shtetërore. Agjencia e lajmeve të këtij shteti...

E rëndë në Korenë e Veriut/ Burri pushkatohet në sy të familjes

Një burrë nga Koreja e Veriut është pushkatuar para 500 njerëzve, pasi autoritetet vensase e akuzonin për shitje të paligjshme të videove muzikzore dhe...

Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...