E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

Kolonje

Gërmonin për florinj, grabitësit hapën gropën 6 metra në Kishën e Shën Mërisë

Dëshira për të poseduar sa më shumë florinj, i ka detyruar disa grabitës që të hapin një gropë 6 metra të thellë në Kishën...

PS fiton në Kolonjë, shënon rezultatin më të lartë në zgjedhjet e përgjithshme

Partia Socialiste dhe kandidatja e saj për deputete në qarkun e Korcës, Olta Xhaçka, shënojnë super rezultat në Kolonjë në zgjedhjet e 25 prillit,...

“Tek piramida 17, por pa arratisje”, Meta poston pamjet nga kufiri me vendin fqinj

Sot ka qënë një ditë plotë angazhime për presidentin Meta. Duke lënë pas pandeminë, të cilës duket se nuk i frikësohet, Kreu i Shtetit,...

Erion Isai betohet si kryebashkiak i Kolonjës (foto)

Kandati fitues në radhët e Partisë Socialiste, Erion Isai, ka bërë sot betimin duke marrë detyrën e kreut të Bashkisë së Kolonjës. Isa i zuri...

Zgjedhjet/ Përfundon procesi i numërimit në 10 bashki, ja fituesit

Deri më tani mësohet që procesi i votimit të ketë përfunduar në 10 nga 61 Bashkitë e vendit. Në Bashkitë Pustec, Fushë Arrëz, Memaliaj, Himarë,...

Ish-aktori i “Portokalli”-së kandidon për kryetar Bashkie

Aktori Erion Isai do të jetë kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Kolonjës. Përkundër zërave që qarkullonin, tashmë çdo gjë është zyrtare, pasi...

Videoskandali/ Berisha publikon presionin e kreut të FRESSH, Kolonjë ndaj nënpunësit të bashkisë

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar një mesazh të shoqëruar me një video, që tregon Kryetarin e FRESSH-it të Kolonjës duke kërcënuar një nënpunës të...

Aksidenti automobilistik i merr jetën një 48 vjeçari

Si pasojë e një  aksidenti automobilistik ka humbur jetën një  person në Kolonjë. Nga komunikata e Policisë së Shtetit bëhet me  dije se  ngjarja ka...

Rama sulmon sërish LSI-në: Mos e llogarisni, është kanceri i kapjes së administratës nga brenda

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Ersekë, ku ka takuar qytetarë të Kolonjës. Gjatë fjalës së tij, Rama nuk ka rëndësi bindja politike, por duhet...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...