E hënë, 10 Maj, 2021
22 C
Tirana

Etiketa

Klevis Balliu

Balliu: Rama e ka vendin në burg, Basha nuk mund të bashkëpunojë me hajdutë

Prej disa ditësh, kryeministri Edi Rama i ka bërë ftesë kryedmeorkatit Luzlim Basha për të bashkëqeverisur pas zgjedhjeve të 25 prillit. Por, Basha e ka...

Njeriu që ka bezdi votimet në partinë e vet

Nga: Mero Baze Lulzim Basha ka një mallkim, që del zbuluar, sa herë tenton të bëjë zgjedhje në parti. Sot një gazetar investigativ i “Fiks...

Mandati i tretë i Ramës dhe mandati i dytë i Balliut

Nga: Mero Baze Debati kryesor që dominon sot axhendën e Partisë Demokratike, është se çfarë do bëhet në të ardhmen, me Klevis Balliun. Kryetari i...

Poshtërimi i “Klevisëve” nga Lulzim Basha

Nga: Mero Baze Klevis Balliu nuk ka marrë thjesht vota kundër. Nëse shikon rezultatin e votimit dhe pjesmarrjen, duket se demokratët në Pogradec, kanë dalë...

E skualifikuan nga gara/ Klevis Balliu ‘tradhton’ selinë blu, deputeti i zbulon partinë e re ku do të kandidojë

Dje demokratët kanë përjashtuar nga lista konkuruese ish-deputetin e Partisë Demokratike për Pogradecin, Klevis Balliu dhe ish-kryetarin e bashkisë së këtij qyteti, Eduart Kaprin....

Banorët e ‘Astirit’ ndjesë Klevis Balliut: Basha të të fusë në listë për deputet në zonën tonë

Banorët e Astirit kanë reaguar një ditë pasi demokratët e Pogradecit skualifikuan nga lista konkuruese ish-deputetin e Partisë Demokratike, Klevis Balliu. Në një letër të...

Anëtarësia e PD ‘eliminon’ Klevis Balliun

Anëtarësia e Partisë Demokratike në qarkun e Korçës, ka ‘eliminuar’ Klevis Balliun, duke mos e përzgjedhur si kandidat për deputet në zgjedhjet e 25...

Gjykata pushon çështjen ndaj Klevis Balliut/ Ish-deputeti: Pretendohet se i kam thyer krahun një polici

Gjykata e Tiranës ka pushuar një nga procedimet për protestat e kryera në Unazën e Re, ku nën hetim ishte edhe ish-deputeti demokrat, Klevis...

Dokumenti/ Balliu: Rama vjedh bregdetin ditën për diell me VKM enigmatike

Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu ka publikuar sot disa dokumente, duke akuzuar kryeministrin Rama se ka vjedhur bregdetin përmes falsifikimeve dhe mashtrimeve. Përmes një postimi...

“Më erdhi policia në shtëpi në 7 të mëngjesit”, Balliu: S’jam top për të luajtur me llastiqe

Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu, ka ndarë me qytetarët një situatë aspak të pazakondtë që i ka ndodhur me policinë, ku i ka shkuar...

Të fundit

Juventus / Ronaldo nuk e pranon mediokritetin ikën në verë

Juventusi mund t’i thotë lamtumirë simbolit të projektit të viteve të fundit: Kristiano Ronaldo, protagonist i keq në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Milanit. Humbja e...

A mund ta padisë Kosova Serbinë për gjenocid gjatë luftës së Kosovës?

Qeveria e Kosovës thotë se do të ngrejë padi në GJND ndaj Serbisë për gjenocid gjatë periudhës së luftës së vitit 1998/99. Njohësit e...

Tiranë / Interpol Tirana kap italianin e dënuar me 5 vite e gjysmë

Interpol Tirana ka arrestuar në Tiranë një shtetas italian me emrin Luixhi Koloso. Ai ishte dënuar me 5 vite e gjysmë në vendin fqinj pas...

Spanjë / Rej Manaj shënon sërish në Spanjë, i 12-ti gol sezonal

Këtë fundjavë ishte sërish Rey Manaj, ai që nuk mungoi në takimin me golin. Bomberi shqiptar realizoi për Barcelonën B në fitoren e vështirë...

Shkencëtarët në ndjekje të varianteve të reja që mund të depërtojnë vaksinën

Një numër i vogël njerëzish preken me COVID-19 pasi janë vaksinuar.   "Asgjë nuk është 100% e sigurtë në këtë botë",thotë Gigi Gronvall, një studiuese në...