E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Rreshtohet krah SHBA/ Balliu kundër Bashës: Lidershipi ishte kokëulur në seli

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu, ka dalë haptazi kundër vendimit të kryedemokratit Basha, për përjashtimin e Sali Berishës nga grupi parlamentar. Me anë të një shkrimi në rrjetet sociale, ai thotë se vendimi ishte i gabuar, e se do i kushtojë shumë opozitarizmit në vend.

Balliu shprehet se Berisha ka qenë, është dhe do të mbetet zëri më i fuqishëm opozitar me denoncimet e tij që nga avionët e drogës, e deri tek kapja e shtetit. Sipas tij, asnjë fitore e PD nuk mund të quhet e tillë, nëse ajo vjen duke shkelur të drejtat e demokratëve e aq më tepër të liderit historik të saj.

Dje, kryedemokrati Basha tha se ndjen keqardhje që tezat e armikut të tij, Edi Rama, i dëgjoi të artikuluara nga goja e Sali Berishës, personit që ai ka konsideratë dhe vlerësim. Në këtë kontekst, Basha ripërsëriti se është detyruar që të marrë vendimin e përjashtimit të Berishës nga grupi parlamentar i PD, ndërsa shtoi se koha është ilaçi më i mirë, duke shpresuar se marrëdhëniet e tij me ‘doktorin’ do të rregullohen në një të ardhme.

Statusi

Përjashtimi i Sali Berishës

Përjashtim i simbolit të opozitarizmit

Vendimi për përjashtimin e Sali Berishës është një vendim i gabuar që nuk i kushton vetëm Partisë Demokratike por i kushton shumë opozitarizmit në Shqipëri. Nuk merren vendime të momentit për politikanë të gjithëkohshëm.

Ai ka qenë, është dhe do të mbetet zëri më i fuqishëm opozitar me denoncimet e tij që nga avionët e drogës e deri tek kapja e shtetit.

I gjithë lidershipi i Partisë Demokratike ishte kokëulur në selinë e PD përballë simpatizantëve demokratë.  Asnjë fitore e PD nuk mund të quhet e tillë nëse ajo vjen duke shkelur të drejtat e demokratëve e aq më tepër të liderit historik të saj.

Lexo edhe :   Mos i besoni politikanit Sali Berisha?!
Lexo edhe :   Mos i besoni politikanit Sali Berisha?!

Armiku dhe përballja është dhe duhet të jetë me Edvin Kristaq Ramën, njeriu i cili ka vjedhur shtetin, ka shkatërruar demokracinë, ka vjedhur shqiptarët dhe ka tradhëtuar Shqipërinë duke cënuar interesat tona kombëtare.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...