E premte, 10 Prill, 2020
5 C
Tirana

Etiketa

kërkesa

Shqipëria në 2020-ën, qytetarët e nisin vitin me kërkesa ndaj politikanëve

Viti 2019-të ka qenë një prej periudhave më të vështira për Shqipërinë, veçanërisht sa i takon jetës politike. Prej muajit shkurt kanë nisur protestat...

Sëmuret Mihal Kokëdhima, Gjykata i rrëzon kërkesën për të dalë nga burgu

Gjykata e Vlorës ka rrëzuar kërkesën e Mihal Kokëdhimës për t’u liruar nga qelia, për shkak të problemeve shëndetësore. Përfaqësuesi i akuzës, Saimir Smaka,...

Akuzat për Valdrin Pjetrin, PD i drejtohet Prokurorisë

Partia Demokratike së fundmi i ka dërguar Prokurorisë të dhënat konkrete që ajo publikoi një ditë më parë për Valdrin Pjetrin. Në një letër...

Kërkesa/ “Bosi i famshëm amerikan të bëhet Mbret i Shqipërisë”

Në përfundim të Luftës së Madhe, apo Luftës së Parë Botërore, në Shqipëri nis një periudhë stabiliteti e vëmendja përqendrohet paralelisht në ngritjen e...

Kërkesa për numrin e deputetëve në Kuvend, KQZ i përgjigjet presidentit Meta

Pak ditë më parë, Presidenti Ilir Meta kërkoi zyrtarisht informacion lidhur me numrin aktual të deputetëve në Kuvendin e Shqipërisë. Meta i çoi një kërkesë...

Ministrja Shahini-Metës: E zhgënjyer, sa keq që zgjodhët anën e krijuesit të ngërçit

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini ka reaguar pas vendimit të presidentit Meta për të rrëzuar kërkesën e saj për shkarkimin e...

Sekondat e fundit të 25-vjeçares, takimi me beben dhe kërkesa për ndihmë: Më merret fryma

Në spitalin e Elbasanit pak ditë më parë një 25-vjeçare u nda nga jeta pasi lindi vajzën e saj. Rexhina Debrova pati komplikacione pas...

Kërkuan azil, riatdhesohen 50 shqiptarë nga Franca

Gjatë 24 orëve të fundit janë riatdhesuar në aeroportin “Nënë Tereza”, rreth 50 shtetas shqiptarë, të cilët kanë shkelur rregullat e lëvizjes në zonën...

Federata e Futbollit vjen me 3 pika, çfarë do i kërkohet Ramës

Kreu i qeverisë Rama priti dje në një takim presidentin e FSHF-së, Armando Dukën lidhur me situatën aktuale në futbollin shqiptar, ndërsa të hënën...

Vrasja e Lirie Xhepës, flet autori në gjyq: Nderi i familjes dhe kërkesa për pronat…

Gjykata për Krime të Rënda la në burg pa afat autorin e dyshuar të vrasjes së Lirie Xhepës, Dashamir Xhepën, vrasje e kryer rreth...

Të fundit

Një 107-vjeçare në Holandë, njeriu më i moshuar që fiton ndaj koronavirusit

Një 107-vjeçare nga Holanda është bërë personi më i vjetër që ka arritur të mposhtë koronavirusin. Cornelia Rias nga Holanda ishte konfirmuar me koronavirus më...

Koronavirusi shënon një tjetër viktimë në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka bërë me dije se një tjetër person ka ndërruar jetë, si pasojë e koronavirusit. Përmes një deklarate për mediat,...

Koronavirusi/ Rama: Kjo situatë mund të zgjasë deri në 3 vite

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me mundësinë për lehtësimin e masave shtrënguese, të ndërmarra me synim frenimin e përhapjes së mëtejshme të...

Paketa e ndihmës/ Rama tregon kategoritë që përfitojnë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nga java e ardhshme do të prezantohet paketa e zgjeruar e ndihmës. I ftuar në emisionin “Open” në Top...

Shkëlqim Hajdari qetëson fermerët: Asnjë prodhim i juaji nuk do të mbetet stok

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari ka qetësuar fermerët duke premtuar mbledhjen, magazinimin dhe eksportimin e prodhimeve të tyre. Në një lidhje Skype për emisionin “Alert”...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT