E martë, 21 Shtator, 2021
16.5 C
Tirana

TIA njofton dy kërkesat për ata që udhëtojnë drejt Italisë

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) ka njoftuar se pasagjerët që udhëtojnë drejt Italisë duhet të plotësojnë dy kërkesa që procesi i kalimit të udhëtarëve nëpër aeroporte të lehtësohet.

Agjencia Kombëtare e Aviacionit Civil Italian ka kërkuar që çdo pasagjer duhet të jetë i pajisur vetëm me maskë kirurgjikale.

Kërkesa e dytë lidhet me formularët e vetëdeklarimit.

Në njoftim thuhet se pasagjerët duhet të kenë dy kopje të formularit të cilin duhet ta kenë plotësuar paraprakisht.

Bëhet me dije se njëra kopje duhet të dorëzohet në momentin e check-in (të pranimit të biletës) dhe kopja tjetër duhet të dorëzohet tek autoritetet lokale italiane në destinacionin e mbërritjes.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...