E premte, 7 Maj, 2021
24 C
Tirana

Etiketa

kaos

Kaos me të dhënat personale/ Database qarkullon në të gjithë Tiranën

Database që Lapsi.al arriti të tërheqë nga kompjuterat e zyrave të Partisë Socialiste dhe që përbënte thelbin e skemës së patronazhit për zgjedhjet e...

Gjendje kaotike me masat në Gjermani

Kryeministri i landit Baden-Württemberg Winfried Kretschmann ka kërkuar në fillim të javës së kaluar që të vazhdojnë menjëherë konsultimet mes kryeministrave dhe kancelares për...

Gjendje kaotike me masat në Gjermani

Vetëm pak ditë pas takimit të fundit të kancelares Merkel me kryeministrat e landeve, janë shtuar kërkesat për një takim të ri. Kërkohet ashpërsimi...

Mund ta fusin në kaos botën, çfarë nuk dini rreth stuhive diellore

Mbi 99 për qind e masës në të gjithë sistemin tonë diellor ekziston vetëm tek Dielli. Ai është mbi 100 herë më i madh...

Kaos tek Milan, Maldini dhe Boban pranë largimit

Së fundmi po vihet re një kaos tek Milan. Përflitet se përgjegjësit për pjesën teknike të skuadrës mund të shkarkohen. Mediat italiane raportojnë se Zvonimir Boban,...

VIDEO/ Kaos në aeroportin e Rinasit, përplasje mes policisë dhe qytetarëve

Heqja e licencës nga autoritetet italiane për kompaninë e fluturimit ‘Ernest’ ka krijuar një kaos në aeroportin e Rinasit. Pasagjerët e këtij avioni po...

Pas NATO-s, Trump fut në kaos edhe Organizatën Botërore të Tregtisë

Nga: Keith Johnson “Foreign Policy” Gjenevë- Në një pallat të zbukuruar me gurë, buzë liqenit të Gjenevës në Zvicër, shumë pranë selisë së OKB-së, administrata...

“Nuk jepen më në dorë”, Braho flet për kaosin e krijuar me ndihmat ushqimore

Nënkryetari i Bashkisë së Durrësit, Arbër Braho, ka folur në lidhje me kaosin e krijuar pas tërmetit, si dhe ankesat e shumta të banorëve....

‘QKUM’/ Mbi 1700 telefonata në urgjencë që pas tërmetit të fuqishëm

“Mbi 1700 telefonata janë bërë në urgjencë që pas tërmetit të orës 3:54”. Kështu ka deklaruar Skëndër Brataj, Drejtor i Qendrës Kombëtar të Urgjencës...

Kaos, viktima dhe dëme materiale në Francë

Reshjet e dendura të dëborës, veçanërisht në juglindje të Francës shkaktuan vdekjen e një personi dhe kanë lënë sot pa energji mbi 300 000...

Të fundit

Dermatologia: Ja rreziqet e sëmundjeve të lëkurës nga ekspozimi në diell

Në Pavijonin e Dermatologjisë në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, por edhe në shumë klinika dermatologjie, janë shtuar pacientët që kanë probleme kronike me...

LSI fillon ankimimet për 25 prillin/ Kryemadhi: E vërteta, brenda tek kutitë

Zgjedhjet parlamentare të 25 prillit u fituan nga Partia Socialiste, e cila siguroi 74 mandate dhe do të qeverisë sërish e vetme në 4...

Kuvendi diskutonte shkarkimin e tij, Meta në kafe me deputetin socialist

Paraditen e sotme, teksa Kuvendi po diskutonte për shkarkimin e tij dhe ngritjen e një Komisioni Hetimor, Presidenti i Republikës Ilir Meta, është fotografuar...

Kosovë, 3 viktima dhe 170 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

Katër viktima dhe 170 raste të reja me koronavirus u raportuan në Kosovë në 24 orët e fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ 6 deputetë votuan kundër, 1 abstenoi (Emrat)

Ditën e sotme, Kuvendi miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ndërkohë, 6 deputetë të...