E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

kanali i suezit

Prej rreth 1 jave e bllokuar, nis lëvizja e anijes në Kanalin e Suezit

Një anije e madhe kontejnerësh kishte bllokuar Kanalin e Suezit për gati një javë, pas një aksidenti që kishte pësuar, teksa ditën e sotme, anija...

Incidenti në Suez, tregon se qytetërimi ynë është më i brishtë sesa mendojmë

Nga Chris Bryant “Bloomberg” Mjaftoi një erë e fotmë për të ndalur fluksin globale të kontejnerëve dhe dërgesave të naftës. Anija fatkeqe e ngarkuar me...

Shpresë për lëvizjen e anijes së bllokuar në kanalin e Suezit

Prej ditësh anija e mallrave „Ever Given“ ka bllokuar kanalin e Suezit. Tashmë sipërmarrja e lundrimeve detare GAC njofton për përparim në shmangien e...

Historia magjepsëse e Kanalit të Suezit

Të martën e kësaj jave, anija e ngarkuar me kontejnerë“Ever Given” u përmbys në mesin e Kanalit të Suezit, duke e bllokuar atë. Ajo...

Bllokohet Kanali i Suezit pasi një anije e madhe mallrash është përmbysur

Trafiku detar ështe bllokuar në Kanalin Suez në Egjipt. Sipas zyrtarëve, një anije kontejnerësh e konsideruar si një nga më të mëdhatë në botë devijoi...

Të fundit

Komisioni për shkarkimin e Metës/ Presidenca: Nuk do të njohim asnjë vendim

Ditën e sotme, Parlamenti miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Menjëherë pas këtij vendimi,...

SHBA: Fati i paktit bërthamor është në dorë të Iranit

Administrata e presidentit Joe Biden ka sinjalizuar se Irani nuk duhet të presë lëshime të tjera të mëdha nga Shtetet e Bashkuara ndërsa mes...

Artur Zheji: Rama dëshiron të eleminojë Metën e Berishën nga sfondi politik

I ftuar si zakonisht në emisionin ‘Pika mbi i’ në Neës24, gazetari dhe analisti Artur Zheji foli mbi situatën politike në vend dhe shkarkimin...

Nostalgji futbolli / Maldini rrëfen ofertat e refuzuara për Milanin e tij

"Juve më donte. Tek Chelsea më ftoi Vialli në 96-ën. Por unë preferova të qëndroj në Milano, për të dalë nga një vit katastrofik....

Ndryshon Kodi Rrugor, ja çfarë duhet të dinë shoferët

Hyjnë në fuqi  ndryshimet e reja në “Kodin rrugor”. Parlamenti i Shqipërisë hodhi poshtë sot dekretin e Presidentit Ilir Meta për “Kodin rrugor”, duke...