E premte, 15 Janar, 2021
3 C
Tirana

UFC-251 rekord shikueshmërie, eventi më i ndjekur që prej Khabib-McGregor

Eventi UFC-251 në artet marciale mikse ka regjistruar 1.3 milionë PPV (pay per view-paguar për ta parë).

Për UFC-në kjo është një shifër mjaft e lartë, pasi nuk e kishte arritur këtë shikueshmëri që prej eventit UFC-229, kur përballë njëri-tjetrit ishin Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor.

Eventi UFC-251 në artet marciale mikse u zhvillua më 12 korrik në “fight island” (ishulli i luftimeve” në Abu Dhabi.

Debutimi i këtij sporti në “ishullin e luftimeve” për shkak të pandemisë, ka bërë kureshtarë fansat e këtij sporti. Ndërkohë që në këtë event ishin mjaft sportistë të mëdhenj.

Në këtë event u zhvilluan 3 duele për titull dhe mjaft sfida të tjera të forta. Kjo bëri që të rritej shikueshmëria përmes shitjes me pagesë on-line.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Boshatiset” stoli i PSG, trajneri Poçetino infektohet me Covid-19

Trajneri i ri i Paris SG, argjentinasi Mauricio Poçetino, ka rezultuar i infektuar me Covid-19. Lajmi bëhet i ditur nga vetë klubi kryeqytetas, në prag...

Spiropali: Që nga 2013 janë regjistruar 235 mijë vende pune më shumë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është shprehur se që nga viti 2013 në vendin tonë janë regjistruar 235 mijë vende...

SHBA vijon tërheqjen e trupave nga Afganistani, kanë mbetur vetëm 2.500

Ushtria amerikane ka ulur nivelin e trupave në Afganistan në 2.500. Ky është niveli më i ulët i pranisë amerikane në gati dy dekada,...

Aksidenti me 4 viktima/ Momenti i parakalimit të gabuar të ‘Citroen-it’ (Video)

Publikohet video e aksidentit që i mori jetën 4 shtetasve nga Kosova në Rrugën e Kombit, mbrëmjen e djeshme (14 janar). Në videon e publikuar...

Rigoni dhe samiti i Tiranës

Nga: Frrok Çupi Këtu është në plan një samit dialogu mes shteteve fqinje, por njëkohësisht disa kanë lëshuar fjalë kundër, sikur ‘u bëmë ne shqiptarët...