E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Dita e dytë e zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut, ja cilat kategori votojnë sot

Dita e sotme shënon fazën e dytë të zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut.

Një ditë më parë votuan vetëm personat e infektuar me koronavirus dhe ata të vetëizoluarit me simptoma. Gjithsej ishin 723 qytetarë që kanë votuar ditën e djeshme.

Ndërsa sot do t’i drejtohen kutive të votimit më shumë se 8 mijë të burgosur dhe të sëmurë kronikë.

Nesër është edhe raundi i tretë edhe i fundit i zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...