Tuesday, May 17, 2022
21.5 C
Tirana

Etiketa

kamera

Eleminimi i 30-vjeçarit u filmua nga 4 kamera sigurie, autorët me kapele

Vrasja e Can Kariçit në Kodër-Kamëz, është regjistruar nga 4 kamera sigurie të bizneseve pranë vendit ku ndodhi vrasja. Grupi hetimor ka sekuestruar pamjet...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....

Video/ Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, kamerat e sigurisë zbulojnë pamje të reja

Vijon të jetë në qendër të mediave greke vrasja e nënës së re 20 vjeçare ndodhi mëngjesin e së martës së 11 majit. Detaje...

LVV: Numëruesit vendosën shenjën ‘X’ sipas dëshirës në fletën e votimit (Video)

Lëvizja Vetëvendosje me qendër në Shqipëri, vijon të nxjerrë fakte që sipas kësaj force politike, tregojnë se si u manipuluan zgjedhjet parlamentare të 25...

Elbasan / Gazetarja Klodiana Lala: Në dy biznese janë hequr kamerat

Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në emisionin ‘’Pika mbi i’’ të Ola Brukos: ‘’Mund të jem pak më praktike. Elbasani prej shumë vitesh kontrollohet...

Kultura e selfit: Çfarë domethënie ka zgjedhja e këndit të kamerës

Nga Alessandro Soranzo “The Conversation”   Gjatë dekadës së kaluar, selfit janë shndërruar në një shtyllë kryesore të kulturës popullore. Nëse hashtagu #selfi u shfaq për...

Kontrolle për ekzekutimin e Bujar Çelës, policia sekuestron kamerat e sigurisë

Një person është arrestuar mbrëmjen e sotme në fshatin Përparim, gjatë kontrollove të policisë për vrasjen e Bujar Çelës. I arrestuari është kapur me...

“U ul dhe mori diçka në tokë”, policia në kërkim të 45-vjeçares në Tiranë

Një 45-vjeçare është vënë në kërkim nga policia, pasi besohet se ka marrë një unazë martese, që u denoncua e humbur nga një burrë. Gruaja...

Zgjedhjet/ Bylykbashi: Komisionerët të monitorohen me kamera

Ish-deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi dhe përfaqësuesi i kësaj partie në Komisionin për Reformën Zgjedhore gjatë një interviste televizive, theksoi se qeveria duhet të...

Problem me kamerat te stadiumi, zbulohet plani për inaugurimin e “Arenës Kombëtare”

Stadiumi i ri kombëtar do të testohet më 30 tetor. “Panorama Sport” ka mësuar se në fund të këtij muaji është programuar një ndeshje...

Të fundit

Nga bananet tek qymyri, zbulohen 53 pako me lëndë narkotike në portin e Durrësit

Gjatë viteve të fundit, porti i Durrësit është kthyer në një "strehë" për trafikantët. Lënda narkotike shpesh fshihet në kamionët me banane. Por tashmë...

Pompeo nderohet me titullin “Honoris Causa”, përfaqësuesit e Berishës: Erdhi në këmbim të lekëve

Vizita e ish-Sekretarit të Trump, ka trazuar ujërat brenda "Foltores" së drejtuar nga ish-kryeministri Sali Berisha, ku kanë shpërthyer në akuza ndaj tij. Një ditë...

Vlorë/ Shkrumbohet mjeti në pronësi të një 58-vjeçari

Një automjet tip “Mercedes-Benz” është shkrumbuar plotësisht nga flakët rreth orës 02:35, në lagjen “Hajro Çakërri” në Vlorë. Burimet zyrtare të policisë bëjnë me dije...

Mot me diell, temperatura deri në 31 gradë celsius për sot

Vendi ynë gjatë paradites do të jetë në dominimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese. Por në orët e...

Strategjia detare 2035

NGA GJENERAL PIRO AHMETAJ Shqipëria jonë është e bekuar me mbi 450 km vijë bregdetare, ndërsa hapësira e interesave detare (det i brendshëm dhe territorial)...