E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

Ishte

Çarls Ponci, kush ishte “babai” i skemave piramidale

Në vitin 1920, Çarls Ponci u zhvati qytetarëve të Bostonit 15 milionë dollarë në vetëm 8 muaj. Skema e tij e pasurimit të shpejtë,...

“Nuk ishte problemi im”, Ana Lika rrëfen “problemin” e djalit që e refuzoi

Një ndër aktoret më të dashura të publikut shqiptar, Ana Lika ka folur publikisht për jetën personale. Vitet kanë kaluar dhe ajo është në...

Me shpata dhe thika, kush ishte japonezi që luftoi në radhët e UÇK-së

Gjatë luftës në Kosovë në vitin 1999, shumë të huaj morën pjesë në radhët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Nga Shtetet e Bashkuara të...

“Ishte çnjerëzore”, Suarez flet për kafshimin: Ja çfarë i thashë bashkëshortes

Luis Suarez ka folur përsëri në lidhje me incidentin e ndodhur me mbrojtësin italian Giorgio Chiellinin në Botërorin e Brazilit. Ylli uruguaian i Barcelonws...

Shënoi dhe u kritikua, flet Ramadani: Nuk e hodha fanellën, por ishte… (Video)

Kuqezinjtë e drejtuar nga Edy Reja kanë marrë një fitore mjaft të rëndësishme një natë më parë në “Elbasan Arena” ndaj Moldavisë. Ishin Cikalleshi...

Moviola/ Ishte penallti për Liverpool apo gaboi gjyqtari? Çfarë thonë ish-arbitrat

Liverpool është duke fituar ndaj Tottenham në finalen e Champions League falë një penalltie të fituar që në sekondën e 21 të takimit. Vendimi...

“Në Mynih, kjo ishte një bombë”, Berisha i përgjigjet Thaçit: Çfarë bëra për Kosovën në 92-shin

Ish-Kryeministri Berisha iu përgjigj akuzave të fundit të Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, i cili është shprehur se Berisha ka qenë argat i Milloshevicit....

“Gjysma e kokës i ishte qelbëzuar”, dëshmia e Dr.Miço Konomit: Në burgun e Tiranës u tmerrova

Historia e panjohur e disidentit komunist, ish-deputetit të Kuvendit Popullor, Xhavit Qesja, i cili në vitin 1956 kur ishte student i Filozofisë në Moskë,...

Shpërthim me 8 të plagosur në qendër të Lionit, Macron: Ishte ‘sulm’

Zyrtarët francezë njoftojnë se një shpërthim në qendër të Lionit ka shkaktuar 8 persona të plagosur. Shpërthimi ka ndodhur në një pedonale në qendër...

Me ushtrinë në Rinas dhe hetimet që ngecën: Kush ishte ‘shefi’, Murataj apo Çala?

Është ora 16:30. Dy makina të blinduara ushtarake afrohen në pjesën veriore të aeroportit ndërkombëtar dhe të vetmit në vend. Është momenti kur vendrojat...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...