E premte, 10 Korrik, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

infektohet

Pandemia/ Infektohet edhe deputetja e PDK-së

Deputetja e PDK-së, njëkohësisht këngëtarja e njohur, Eliza Hoxha, bën me dije se ka rezultuar pozitive me koronavirus. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Hoxha...

Ministri malazez rezulton pozitiv me koronavirus

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale në Malin e Zi, Kemal Purishic, ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e ka bërë vetë të ditur qeveria...

Një tjetër rast pozitiv në radhët e politikanëve të Kosovës

Një tjetër politikan nga Kosova ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Bëhet fjalë për ish-ministrin e Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku nga radhët e LDK-së. Lajmin e ka...

Infektohet nga koronavirusi shoferi i ambulancës në Korçë

Në Shqipëri vijon që të rritet numri i personave të infektuar me COVID-19. Në qytetin e Korçës është konfirmuar se është prekur nga koronavirusi një...

Harvey Weinstein infektohet me koronavirus në burg

Ish-producenti i filmave Harvey Weinstein, i cili po vuan dënimin me burg për sulm seksual dhe përdhunim, ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Mediat e huaja...

Aktori i “Game of Thrones” infektohet me koronavirus

Prej muajsh tashmë koronavirusi është shndërruar në një nga “armiqtë” e njerëzimit. Të shumtë janë ata që kanë ndërruar jetë nga COVID-19 si dhe një...

Një tjetër aktor hollivudian infektohet me koronavirus

Pas lajmit se aktori i njohur holluvudian, Tom Hanks ishte prekur nga koronavirusi vjen edhe një tjetër lajm i trishtë nga bota e aktrimit. Aktori...

Infektohet me COVID-19/ Ish-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s shtrohet në spital

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Javier Solana ka rezultuar se është i infektuar me koronavirus. Mediat e huaja raportojnë se ai është shtruar në spital...

Politikania e njohur italiane konfirmohet me koronavirus

Situata nga koronavirusi në Itali sa vjen edhe po përkeqësohet. Mbi 100 viktima janë shënuar deri më tani në vend, teksa numri i të...

U shërua nga koronavirusi, 40-vjeçarja rezulton të jetë infektuar sërish

Pasi u shërua nga koronavirusi, një grua nga Japonia ka rezultuar sërish pozitive me virusin vdekjeprurës. 40-vjeçarja, e cila punon si guidë turistike po udhëtonte...

Të fundit

Po fliste me Princin Charles, punonjësit të supermarketit i bie të fikët (Video)

Mediat britanike së fundmi kanë publikuar një video, ku shfaqet një punonjës supermarketi të cilit i bie të fikët teksa bashkëbisedonte me Princin Charles. Ky...

Paqe ka kur nuk i hidhet benzinë zjarrit politik

Nga Skënder Minxhozi Ilir Meta ka bërë një konstatim të drejtë në orët e fundit. Ka vërejtur se tek ne, përkundër Maqedonisë së Veriut, ka...

A duhej të jepte dorëheqjen Thaçi pas publikimit të aktakuzës? Përgjigjet Haradinaj

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth ftesës që Gjykata Speciale i ka çuar presidentit Thaçi, për t’u paraqitur në Hagë. Kujtojmë se Haradinaj...

Durrës/ Përfshihen nga flakët 3 shtëpi të vjetra

Së fundmi, 3 shtëpi të vjetra janë përfshirë nga flakët në lagjen 5 të qytetit të Durrësit. Zjarrfikëset kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe...

Kryeministri 61-vjeçar ndërron jetë pak pas mbledhjes së qeverisë

Kryeministri i Bregut të Fildishtë, Amadou Gon Coulibaly, ka ndërruar jetë sot pak minuta pasi kishte përfunduar një mbledhje të kabinetit qeveritar. Presidenti i vendit,...