E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Infektohet presidenti francez, Emmanuel Macron

Presidenti francez Emmanuel Macron, është infektuar me koronavirus. Në përputhje me rekomandimet e zyrtarëve shëndetësorë, presidenti francez është izoluar.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë zyra e presidentit Macron me anë të një njoftimi për mediat. Në njoftim thuhet se presidenti është izoluar, dhe se do të vazhdojë të punojë nga shtëpia.

BBC shkruan se ai ka kryer testin, ku ka rezultuar pozitiv. Macron është izoluar menjëherë dhe po ndjek protokollin shëndetësor.

Franca është një ndër shtetet më të prekura nga pandemia në Evropë. Deri më tani janë regjistruar mbi 2.4 milionë të infektuar dhe rreth 60 mijë viktima.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...