E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Humb garën e Bahrain/ Kampioni i F1 del pozitiv me Covid

Lewis Hamilton është personazhi i radhës që është infektuar me COVID-19. Shoferi i Mercedesit, në analizat e fundit ka rezultuar pozitiv, e për rrjedhojë do humbas garën Sakhir Grand Prix që mbahet në Bahrain.

Kampioni i shtatëfishtë i botës, ka fituar 11 nga 15 garat e mbajtura këtë vit.

Formula 1 ka dalë në një deklaratë ku thotë: ‘FIA, Formula One dhe Mercedes Team konfirmojnë sot që gjatë testimit të detyrueshëm para garës PRC për Grand Prix të Sakhir, Lews Hamilton ka dalë pozitiv për Covid-19.

35-vjeçari Hamilton kishte simptoma të lehta të hënën në mëngjes, mirëpo pavarësisht kësaj, ai iu nënshtrua testit që më pas e nxorri pozitiv.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...