E martë, 26 Maj, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

humbet

A po e humbet BE-ja Ballkanin

Me “lodhjen nga zgjerimi”, BE po humbet mjaft nga influenca e saj në rajonin e Ballkanit. Aktorë të tjerë duan t’i joshin këto vende,...

Ja pse BE po e humbet Ballkanin nga tentativat ruse, kineze dhe turke

Me “lodhjen nga zgjerimi“, BE po humbet mjaft nga influenca e saj në rajonin e Ballkanit. Aktorë të tjerë duan t‘i joshin këto vende,...

Ditë zie për Adelina Tahirin, këngëtarja humb njeriun e dashur të familjes

Këngëtarja e njohur shqiptare Adelina Tahiri ka humbur një person mjaft të shtrenjtë. Bëhet fjalë për gjyshen e këngëtares të cilën ajo e quan, nënë. “U...

Bota demokratike, po e humbet aftësinë e saj për t’u vetëqeverisur

Nga Damon Linker “The Week” Mbulimi mediatik i zhvillimeve më të fundit lidhur me Brexit në Britaninë e Madhe, shoqërohet kuptueshëm me tituj të mëdhenj....

Sebastian Kurz humbet mocionin e mosbesimit

Parlamenti i Austrisë ka votuar për largimin e kancelarit Sebastian Kurz dhe qeverisë së tij gjatë votimit të një mocioni mosbesimi. Ky mocion erdhi...

Ankth te Juventus, Ronaldo rrezikon të mungojë në Champions

Cristiano Ronaldo që pas transferimit në merkaton e verës është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Juventusit. Ai kryeson listën e...

Pamjet të këpusin shpirtin, efektivja humbet ndjenjat. I këputën gishtat në protestë

12 efektivë të Policisë së Tiranës kanë mbetur të plagosur këtë të enjte. Ata u përplasën me banorët që preken nga ndërtimi i Unazës...

“Kur Reali humbet një ndeshje, ata shohin për fajtorët në radhët e të huajve”

Real Madrid nuk ka pasur një start të mirë në La Liga, e cila ka sjellë edhe shkarkimin nga detyra të trajnerit Julen Lopetegui....

Anëtarësimi i Shqipërisë/ Rama humbet durimin me BE: Jemi bërë lodër…

Nëse do të ishte në vullnetin e qeverisë shqiptare dhe të Komisionit të BE-së, negociatat e pranimit në BE mund të fillojnë së shpejti....

Humbet jetën shqiptari në Itali, plagosen dhe dy të tjerë

Një  26-vjeçar shqiptar ka humbur jetën dhe dy të tjerë janë plagosur teksa ishin duke shkuar për në punë me biçikleta. Ngjarja ka ndodhur...

Të fundit

Shtyrja e zgjedhjeve/ Meta: Basha nuk u tregua korrekt

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Opinion” Presidenti Ilir Meta theksoi se për shtyrjen e zgjedhjeve në tetor kishte diskutuar me opozitën, por sipas tij,...

Shokon Meta: Rama i shërben lobit serb në Washington

Presidenti Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, teksa tha se kryeminisitri Rama i shërben lobit pro serb në Washington. Madje...

“Mos i bjerë të fikët Presidentit”, Meta publikon sms e diplomatit të huaj

Presidenti Ilir Meta ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku publikoi mesazhin e një diplomati të huaj, që sipas tij, e...

Meta me parti të re? Presidenti flet troç

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur sërish lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se do krijonte parti të re. I ftuar në emisionin ‘Opinion’,...

Meta i ‘përvishet’ Ramës: Unë punoj me letra, s’merrem me thashetheme

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se punon me letra dhe jo me Facebook e Twitter, duke iu...
WhatsApp KONTAKTO TT