E enjte, 27 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Etiketa

gropa

Meksikë/ Gropa e madhe zgjerohet çdo ditë, autoritetet nxjerrin dy qentë

Një gropë e madhe që u shfaq në fund të majit në një fermë, në Meksikën qendrore, është zgjeruar më shumë se një fushë...

Izrael/ Hapet gropa gjigande në parkingun e spitalit, ”përpin” 3 makina

Një ngjarje e pazakontë dhe e rëndë ka ndodhur në kryeqytetin e Izraelit, Jeruzalem. Media britanike, BBC shkruan se një gropë gjigande u hap në...

Tërmeti i fortë në Kubë, gropat e mëdha në tokë trembin qytetarët

Para pak orësh, një tërmet me magnitudë 7.7 i shkallës Rihter goditi Kubën. Ndërkohë së fundmi disa foto të shkrepura në Kubë pas tërmetit janë...

Rrugën drejt shtëpisë e ka me gropa, ja çfarë bën që t’i dëgjohet ankesa

Samantha Ealdon që jeton në Linkolnshire të Anglisë, është fotografuar bashkë me familjarë në ato që i quan kratere të hapura në asfalt, për...

Gropa që i hapi vetes, Ilir Meta

Skënder Minxhozi/Zakonisht në publicistikë përdoret shpesh termi “furtuna perfekte”. Lidhet me ato raste kur situatat janë të tendosura dhe kur pas kthesës priten zhvillime...

Të fundit

Reshje dhe borë, si do të ndryshojnë temperaturat nesër

Vendi ynë për ditën e premte pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti do të nisë me kthjellime dhe...

Tr*toli në banesën e Dukës, avokati i autorit të dyshuar nxjerr faktet

34-vjeçari Arlen Hasanaj nuk e ka pranuar akuzën se ka vendosur tritolin në portën e Armand Dukës. Avokati i tij provon përmes pamjeve filmike,...

Retorika antishtet si promovim i vetëgjyqësisë dhe pandëshkueshmërisë

Nga: Preç Zogaj Tek ishte ngulur në oborrin e PD-së në datën tetë janar, Sali Berisha ka parë t’i kalojnë përanash dhe para syve sulmet...

Sot Dinamo-Partizani në “Air Albania”, rrugët që do të bllokohen

Sot pritet me mjaft emocion ndeshja Dinamo-Partizani, që do zhvillohet në orën 16:45 në stadiumin “Air Albania”. Policia e Tiranës ka marrë një plan...

PD depoziton kallëzim penal në SPAK kundër Veliajt

Partia Demokratike ka dorëzuar sot në SPAK një kallëzim ndaj kryetarit të Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, dhe zyrtarë të tjerë të Bashkisë Tiranë, për...