E diel, 20 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Meksikë/ Gropa e madhe zgjerohet çdo ditë, autoritetet nxjerrin dy qentë

Një gropë e madhe që u shfaq në fund të majit në një fermë, në Meksikën qendrore, është zgjeruar më shumë se një fushë futbolli. Zgjerimi i gropës solli rrëzimin e dy qenve në thellësitë e saj.

Qeveria e shtetit të Puebla-s tha të enjten se kishte arritur t’i nxirrte dy qentë nga gropa, pas kërkesave emocionale nga adhuruesit e kafshëve për t’i shpëtuar. Ndërsa toka në skajet e gropës vazhdon të rrëshkasë dhe të bjerë në ujë në fund të gropës, u konsiderua shumë e rrezikshme për ditë me radhë tentativa për të shpëtuar kafshët.

Por të enjten një zjarrfikës zbriti në gropë teksa kolegët e tij u panë duke qëndruar më mbrapa duke përdorur litarë dhe një sistem rrotullues për të ngritur kafazet që mbanin dy qentë.

Ndërkohë mësohet se autoritetet kanë ndaluar manovrimin e dronëve mbi gropë./ Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...