E enjte, 22 Prill, 2021
19 C
Tirana

Etiketa

greva

Greva e Albcontrol/ Balluku: Çeta e politikës po merr peng aeroportin

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka dalë sërish në një konferencë për shtyp në lidhje me situatën e krijuar në aeroportin e Rinasit, ku...

Greva e Albcontrol/ Policia ushtarake dhe FNSH zbarkojnë në Rinas

Situata te aeroporti i Rinasit duket se po tensionohet pas grevës nga kontrollorët e kompanisë Albcontrol. Mësohet se policia ushtarake dhe Forcat e Ndërhyrjes së...

Situata në Rinas, Rama: Aeroporti është marrë peng nga Meta dhe Berisha

Kryeministri Edi Rama vijon të drejtojë gishtin nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta dhe ish-kryeministri Sali Berisha, në lidhje me situatën e shkaktuar te...

Foto/ Arsyet pse u deklarua paaftësia për punë nga kontrollorët e Albcontrol

Aeroporti i Rinasit është përfshirë nga kaosi, për shkak të anulimit të fluturimeve, pas grevës së punonjësve të Albcontrol. Ndërkohë, është bërë publike një foto,...

Greva e Albcontrol mbyll Rinasin/ Rama sulmon Metën: Ti je nxitësi

Kryeministri Edi Rama ka akuzuar Presidentin e Republikës, Ilir Meta për protestën që po zhvillohet në aeroportin e Rinasit. Sipas Ramës, me reagimet e bëra...

Tiranë / Paralizohet aeroporti i Rinasit, kullat pa kontrollorë

Aeroporti i Rinasit është paralizuar ditën e sotme pasi Belinda Balluku dështoi të arrijë një marrëveshje me kontrollorët që kanë hyrë në grevë. Në Rinas...

Rinas, greva e kontrollorëve bën të pamundur uljen e avionëve

Kontrollorët e trafikut ajror në Rinas kanë vijuar grevën edhe ditën e sotme duke sjellë mbylljen e kullës së vrojtimit. Për pasojë është bërë e pamundur...

“Qeveria s’negocion nën presionin e askujt”, Rama sfidon naftëtarët e Ballshit

Rama ka reaguar për herë të dytë brenda një kohe të shkurtër, për naftëtarët e Ballshit. Por këtë herë duke i sfiduar, se pa...

Rama nuk ndalet: Mbylleni grevën dhe ulemi qajmë hallin

Naftëtaret e Ballshit janë në ditën e 14-të të grevës së tyre. Nga ana tjetër, kryeministri Edi Rama vijon që të përsërisë thirrjen e...

Greva/Kryemadhi-Ramës: Ato s’janë mish për top për inatet politike

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, i dërgon një mesazh kryeministrit Edi Rama, pas takimit me gratë greviste të Ballshit. Gratë janë në grevë për...

Të fundit

E bujshme/ Gjykata e Strasburgut rrëzon SPAK: Të mos preken serverat e Lapsi.al

Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg, ka vendosur masë sigurie, për të mos lejuar sekuestrimin e serverave dhe të dhënave kompjuterike,...

Plagosi 5 besimtarë në xhami, flet Rudolf Nikolla para gjykatës

Rudolf Nikolla: “Nëse i paraqisni këtu, i njoh me fytyrë ata që më kanë ndjekur. Më kanë ndjekur dhe përndjekur u bë gati një...

Celibashi:Në çdo QV shabllonë në alfabetin braille për votuesit që nuk shikojnë

Ilirjan Celibashi: "Sot, përfundon shpërndarja e materialeve zgjedhore për qarqet Vlorë, Shkodër, Dibër, Gjirokastër, Korçë, Kukës, Fier, Berat. Nesër do të shpërndahen në Tiranë,...

E fundit / Në komisariatin e Elbasanit me kokën e fashuar Pavlo Vuksani

Personi që u shfaq pak minuta më parë duke u shoqëruar nga efektivët e Policisë së Elbasanit për në komisariat është Pavlo Vuksani, i...

Video / Ambasadorët e huaj në Shqipëri video-mesazh: Mos e shisni votën

Ambasadorët e huaj të akredituar në vendin tonë kanë dalë me një video mesazh të përbashkët tre ditë para zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit,...