E diel, 9 Maj, 2021
26 C
Tirana

Etiketa

Greqisë

Merkel përpiqet të ndërmjetësojë në tensionet mes Turqisë dhe Greqisë

Tensionet midis Turqisë dhe Greqisë në Mesdheun Lindor po rriten. Marina franceze dhe greke zhvilluan një stërvitje të përbashkët ushtarake të enjten si një...

“Marrëveshja e detit me Greqinë u prish nga Turqia”, Rama komenton artikullin e medias turke

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me artikullin e një gazete të njohur në Turqi. Kjo e fundit ka shkruar një artikull, ku thuhej se...

U zhduk mbrëmë nga radarët, gjenden mbetjet e helikopterit kanadez të NATO-s

Një helikopter i Forcës Ajrore Kanadeze u zhduk mbrëmjen e djeshme në ujërat ndërkombëtare midis Greqisë dhe Italisë. Media italiane, TgCom shkruan se mbetje të...

Odiseja e borxhit të Greqisë

Dhjetë vjet më parë, George Papandreou, asokohe Kryeministri i sapozgjedhur i Greqisë, njoftoi para së gjithë botës se deficiti buxhetor i 2009 ishte në...

Ruçi uron kryeparlamentarin e ri të Greqisë, e fton në Tiranë

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi ka uruar Kostas Tasoulas për postin e Kryetarit të Parlamentit të Greqisë. Në letrën e dërguar, Ruçi i...

Negociatat/ Ministria e Jashtme i përgjigjet Greqisë: Keqardhje që një vendim i KQZ cilësohet si…

Ministrisë së Jashtme greke një ditë më parë reagoi mbi hapjen e negociatave për Shqipërinë, duke kërkuar nga pala shqiptare respektimin e të drejtave...

Historike/ Kryeministri i Greqisë viziton sot për herë të parë Shkupin

Kryeministri i Greqisë Alexis Tsipras viziton këtë të martë për herë të parë zyrtarisht Maqedoninë e Veriut. Vizita është e para zyrtare pas ndërrimit...

Supergoli ndaj Greqisë, Pjanic tregoi se është më i miri (Video)

Golat nga gjuajtjet e lira në futboll janë ata që pëlqehen më shumë nga tifozët. I tillë ishte edhe goli i Miralem Pjanic në...

“Tradhtari” Durmishaj vesh përfundimisht fanellën e Greqisë

Fiorin Durmisha përfundimisht do të veshë fanellën e kombëtares greke. Edhe pse kishte veshur 6 herë fanellën kuqezi të 21 vjeçarëve dhe kishte shënuar...

Grekët e ofenduan se bëri shqiponjën në mes të Greqisë, reagon Era Istrefi

Shqipëria më 28 Nëntor ka festuar ditën e Pavarësisë.  Të shumtë kanë qenë të famshmit shqiptarë që kanë uruar atdheun për festën kombëtare. Edhe këngëtarja...

Të fundit

Merkel dhe Spahn: Shans për pushimet e verës edhe për të pavaksinuarit

Kancelarja Angela Merkel dhe ministri i Shëndetësisë Jens Spahn janë të një mendimi, se pushimet e verës në Europë së shpejti do të jenë...

Ankimimet në KQZ / PD dhe LSI kërkojnë përsëritje zgjedhjesh. Ja qarqet

Përfaqësues ligjorë të Partisë Demokratike kanë ankimuar në KQZ sot ankesat e tyre lidhur me zgjedhjet e 25 prillit. Dosje voluminoze për një numër...

Portieri / Le Havre e refuzoi vetëm pas një viti, ai luan finalen e Championsit

E tija është një histori e pabesueshme, plot dështime, sakrifica ... arritje Në moshën 14 vjeçare, Le Havre e refuzoi vetëm pas një viti: kështu...

Vdekja e tri familjarëve nga Gjilani, ja çfarë deklarojnë “Manza” dhe QSUT

Drejtori i  Spitalit të Manzës, Dr Anesti Konduri, në një reagim për mediat lidhur me vdekjen e tre anëtarëve të familjes Haliti nga Gjilani...

Tiranë/ Foshnja 18 mujashe theu këmbën në çerdhe, nën hetim pronarja

Pronarja e një çerdheje në Tiranë është nën hetim pasi një foshnje 18-muajshe i është thyer këmba  gjatë qëndrimit në çerdhe. Sipas policisë, pronarja...