E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
-0.5 C
Tirana

Supergoli ndaj Greqisë, Pjanic tregoi se është më i miri (Video)

Golat nga gjuajtjet e lira në futboll janë ata që pëlqehen më shumë nga tifozët. I tillë ishte edhe goli i Miralem Pjanic në përballjen mes Bosnje Hercegovinës dhe Greqisë në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e “Euro 2020”.

Ylli i Juventusit shënoi gol magjik nga distanca në minutën e 15-të, duke mos i dhënë asnjë mundësi portierit kundërshtar. Por, fatkeqësisht mesfushori u detyrua të lë fushën e lojës para kohe, ai u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 65-të.

Vlen të theksohet se kjo ndeshje përfundoi me rezultat 2-2.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

8 gra dhe 8 burra: qeveria gjermane hap rrugën për barazi gjinore

Për herë të parë në 16 vjet, Gjermania do të drejtohet nga një burrë. Por megjithëse Angela Merkel po ia dorëzon kancelarinë një pasardhësi...

OBSH: Vaksinat duhet të funksionojnë kundër variantit Omicron

Vaksinat ekzistuese duhet të mbrojnë ende njerëzit që kontraktojnë variantin Omicron nga rastet e rënda të Covid, thotë një zyrtar i Organizatës Botërore të...

Fishekët e Yuri Kim, kapsolla deri më sot…

Nga: Eduard Zaloshnja Pasi Sekretari i Shtetit Blinken e shpalli Berishën persona non grata, Ambasadorja Yuri Kim, tek shkallët e ShQUP-it, u bëri thirrje anëtarëve/votuesve të PD-së...

Escobar me agjendë të qartë kundër korrupsionit, shmanget takimi me Metën

I dërguari i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, vjen në Tiranë me një agjendë të qartë kundër korrupsionit të politikanëve shqiptarë. Ambasada e...

“Tirana, Kryeqyteti Europian i Rinisë”, Rama uron të rinjtë për 8 dhjetorin

Në ditën e Rinisë, kryeministri Rama ka ndarë një video në rrjetet sociale, ku thotë se kjo datë i kushtohet vetëm të rinjve. “MIRËMËNGJES dhe me...