E diel, 28 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Detajet/Opozita paralajmëron bllokim të Kuvendit

Kuvendi do të mblidhet nesër në seancë plenare në orën 10:00, e pak më herët është parashikuar që të mblidhen protestuesit. Mbështetësit e opozitës së bashkuar do të mblidhen 30 minuta më herët, për të penguar deputetët të hyjnë në Kuvend.

Tashmë edhe për policinë është kthyer në një punë rutinë, pas një sërë protestash që janë kryer deri më tani nga ana e opozitarëve. Nuk kishte si të ndodhte ndryshe, ku nga ana e Policisë së Shtetit të jenë marrë masat për të garantuar sigurinë dhe mbarëvajtjen e seancës.

Qindra forca policore do të vendosen para Parlamentit, e po kështu s’do të mungojnë as rrethimet me hekura. Protesta e fundit e opozitës ishte ajo e datës 16 mars. Një tjetër protestë e madhe masive para Kryeministrisë është njoftuar më datë 13 prill, ora 18:00. Opozita kërkon qeveri tranzitore pa Ramën kryeministër, dhe mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...