E mërkurë, 15 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

gjermane

Werder Bremen dhe Rashica “mbijetojnë” në Bundesliga-n gjermane

Werder Bremen dhe Rashica “mbijetojnë” në Bundesliga-n gjermane! Bremen do të jetë edhe sezonin e ardhshëm mes më të mirëve të futbollit gjerman. Skuadra me të...

Prioritetet e presidencës gjermane në BE

Kalimi i pandemisë së virusit Corona dhe rimëkëmbja ekonomike në Evropë janë dy çështjet qendrore, me të cilat do të merret Gjermania gjatë kohës...

Sa raciste është policia gjermane

Pas vdekjes së George Floyd, akuza për racizëm nuk ngrihen vetëm në SHBA. Aktivistë në Gjermani kërkojnë që të shikohet dhuna raciste edhe mes...

Rregulla të reja për aeroportet gjermane

Rifillimi i fluturimeve do të thotë ndër të tjera që pasagjerët duhet të planifikojnë më tepër kohë për të shkuar në aeroport. Pasagjerët duhet të...

Gjendet i pajetë trupi i një shtetaseje gjermane në Tiranë

Mbrëmjen e kaluar një shtetase gjermane është gjetur pa jetë në banesën e saj në rrugën e Elbasanit në Tiranë. Sipas burimeve policore, në trupin...

U bllokoi arin gjermanëve, e ‘shpërblyen’ me 20 vjet burg në Spaç

Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur të Sokrat Dodbibës, intelektualit të njohur nga qyteti i Elbasanit i diplomuar në Austri, i cili gjatë periudhës...

Presidenca gjermane e BE: A mund ta bashkojë Evropën në vitin 2020?

Nga André Hein “European Council for Foreign Relations” Korrikun e vitit të ardhshëm, shteti më i madh anëtar i Bashkimit Evropian, do të marrë presidencën...

Forcat speciale gjermane aksion kundër mafies shqiptare/ 9 të arrestuar

Në orët e para të mëngjesit të së martës, forcat speciale të policisë gjermane zhvilluan kontrolle në disa shtëpi në Oberhausen (NRW). Policia i kapi...

Çfarë po e frenon ekonominë gjermane?

Shqetësimet, nëse dhe kur ekonomia gjermane po futet në recesion nuk po na lenë të flasim për rreziqet e arsyet që e vënë më...

Turistja gjermane, lypëse në Shkodër: “Dua para për birrë dhe…”

Një turiste gjermane ka tërhequr vëmendjen e shumë qytetarëve shkodranë pasi është shfaqur rrugëve të qytetit duke kërkuar ‘lëmoshë’. Siç mund ta shikoni edhe...

Të fundit

Gabimi për emrin në Gjendjen Civile i kushtoi qytetarit 2.5 milionë lekë (VIDEO)

Të shumta kanë qenë rastet kur emisioni “Stop” në Tv Klan ka denoncuar gabimet dhe pasaktësisë e bëra nga në zyrat e gjendjes civile,...

Malajzi/ S’do ta besoni, kapet peshku me dhëmbë njeriu (FOTO)

Një peshk i cili i ka dhëmbët të ngjshme me njeriun, është kapur në Malajzi. Imazhet e peshqve të vegjël janë shpërndarë gjerësisht në...

“2500-3000 euro për një vend pune”, Prokuroria merr të pandehur mbesën e Adriatik Llallës

Mbesa e Adriatik Llallës është marrë e pandehur nga Prokuroria, e akuzuar për mashtrim më shumë se një herë. Mësohet se Ilda Kërkapi ka mashtruar...

Infektohet kryeministri i Republikës Serbe

Kryeministri i Republikës Serbe në Bosnje dhe Hercegovinë (RS), Radovan Vishkoviq është infektuar me koronavirusin e ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Ai u testua...

“Të ndjersitur e të rraskapitur, ata nuk ndalen”, mjekët bëjnë “shqiponjën” me duar

119 të prekur me COVID-19 janë shënuar në Kosovë, nga 420 teste të kryera të martën. Numri i përgjithshëm i të prekurve në Kosovë është 5.237,...