E premte, 3 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Werder Bremen dhe Rashica “mbijetojnë” në Bundesliga-n gjermane

Werder Bremen dhe Rashica “mbijetojnë” në Bundesliga-n gjermane!

Bremen do të jetë edhe sezonin e ardhshëm mes më të mirëve të futbollit gjerman.

Skuadra me të cilën aktivizohet edhe futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, barazoi 2-2 në transfertë ndaj Heidenheim-it nga kategoria e dytë, ndërsa ndeshja e parë ishte mbyllur në barazim pa gola.

Werderi kaloi në avantazh që në minutën e 5-të me një autogol të vendasve, të cilët reaguan vonë, duke e gjetur golin e barazimit vetëm në minutën e 85-të. Atëherë kur u mendua se nuk kishte më kohë, kur të gjithë lojtarët e Heidenheim-it ishin hedhur në sulm, Werder shënon golin e dytë, ndërsa Heidenheim barazon me një 11-metërsh në minutën e 97 të ndeshjes, por që nuk mjaftoi për t’u ngjitur në Bundesligën gjermane, shkruan “A2”.

Rashica u aktivizua për 80 minuta, por nuk mundi të lërë gjurmë në këtë ndeshje, e cila mund të jetë e fundit për të me Werderin, pasi shumë skuadra kanë shfaqur interes për transferimin e tij sezonin e ardhshëm.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Haklaj plas ‘bombën’: Noka do tentojë të pushtojë selinë e PD më 12 dhjetor

Ish-kryetari i PD-së në Tropojë, Azgan Haklaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë teksa ka thënë se Flamur Noka po përgatit strukturat për të...

Tensionet Rusi-Ukrainë, Lavrov dhe Blinken takim ‘kokë më kokë’

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov, u takuan të enjten në Stokholm, Suedi, mes shqetësimeve në rritje...

Nëse “Foltorja” është demokraci, atëherë PD e meriton Berisha&Bashën

Nga: Ben Andoni Nëse në fillim njerëzit e PD-së mundoheshin të gjenin atë të veçantën dhe mënyrën sesi do të mbrohej Berisha me etiketimin “Non...

Ben Blushi dorëhiqet nga drejtimi i “Top Channel”

Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen nga "Top Channel", media e njohur të cilën e drejtonte prej katër vitesh. Nga sot ai nuk është më...

Komiteti Teknik publikon masat e reja, çfarë do ndodhë nga 4 janari

Pas rritjes së rasteve dhe shtrirjes së madhe në mbarë botën si pasojë e variantit Omicron, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të...