E shtunë, 23 Tetor, 2021
18.5 C
Tirana

Etiketa

Gërdeci

Gërdeci/ Kreu i SPAK: Çështjes së Mediut do t’i shkojmë deri në fund

Në Shqipëri, Gjykata e Posaçme e Shkallës së parë për Korrupsionin dhe Krimin e organizuar rrëzoi sot kërkesën e Prokurorisë së posaçme, SPAK, për...

Gjonaj paralajmëron: ”Gërdecit” dhe ”21 Janarit” do u shkohet në fund

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj deklaroi se çështjet e harruara në sistemin e drejtësisë si ''Gërdeci'' dhe ''21 Janari'' janë rikthyer për shqyrtim dhe...

Dosja ”Gërdeci” i kalon GJKKO-së/ Zheji: Jo e rastësishme, këtu ka politikë

Për analistin e njohur Artur Zheji, rikthimi për gjykim i çështjes së ish-ministrit të Mbrojtjes Fatmir Mediu për shpërthimit në Gërdec, dhe kalimi i...

”Gërdeci”/ Lala: Mediu mund të gjykohet i vetëm, ja çfarë pritet të ndodhë

Gazetarja e njohur investigative, Klodiana Lala ka zbardhur detaje, pas kalimit të çështjes së ish-ministrit të Mbrojtjes Fatmir Mediu, në Gjykatën kundër Korrpusionit dhe...

Tërhiqet Gjykata e Lartë/ Dosja ”Gërdeci” i kalon GJKKO-së

Gjykata e Lartë, ka shpallur moskompetencë në lidhje me rihapjen e çështjes ndaj ish-minsitrit të Mbrojtjes Fatmir Mediu, për shpërthimin e vitit 2008 në...

Dosja ”Gërdeci”/ Caktohet relatori për gjykimin e Fatmir Mediut

Prokuroria e Posaçme anti Korrupsion (SPAK), ka kërkuar heqjen e pezullimit të gjykimit për ish-ministrin e Mbrojtjes, Fatmir Mediu. Ndërkohë, ditën e sotme, është...

Rihapja e dosjes “Gërdeci”/ Ish-kreu i SHISH: Berisha të ndëshkohet i pari

Dy ditë më parë, SPAK kërkoi rihapjen e procesit gjyqësor ndaj ish Ministrit të Mbrojtjes Fatmir Mediu, lidhur me shpërthimin e ndodhur 13 vite...

Shpërthimi në Gërdec më 2008, SPAK kërkon rihapjen e gjykimit për Mediun

Në Shqipëri, Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) njoftoi sot se ka kërkuar rihapjen e procesit gjyqësor ndaj ish Ministrit...

Tragjedia e Gërdecit, familja Durda kallëzon në SPAK Fatmir Mediun

Në Prokurorinë e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë është depozituar kërkesa e shtetasve Feruzan Durdaj dhe Zamira Durdaj, trashëgimtarë të viktimës...

“Drejtësia vonon por nuk harron”, Balla reagon për goditjen që i dha SHBA Shkëlzen Berishës

Numri 2 i PS, Taulant Balla ka reaguar për humbjen e gjyqit në SHBA të Shkëlzen Berishës. Djali i Sali Berishës, Shkëlzen Berisha, pak...

Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...