E diel, 25 Tetor, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

futbollist

Rama: Meta ka lidhje me Kushtetutën aq sa futbollisti afrikan me ‘Topin e Artë’

Rikthehet sërish debati ndërmjet kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta për dhënien e nënshtetësive. Rama akuzon Metën se i ka dhënë pasaportën shqiptare një...

Dhimbje koke për Konten, 5 lojtarë me Covid në prag të ndeshjes me Milanin

Covid-19 po kthehet në problem serioz tek Interi. Teksa u konfirmuan pozitivë futbollistët Raxha Naingolan, Roberto Galiardini, Alesandro Bastoni dhe Milan Skriniar, një tjetër lojtar...

Zyrtare/ Barcelona i ndërpret kontratën futbollistit shqiptar

Për shkak të dëmtimeve që ka pësuar kohët e fundit, Barcelona i ka ndërprerë kontratën një futbollisti shqiptar. Labinot Kabashi s’do jetë më pjesë e...

Aksidenti tragjik i merr jetën ish-futbollistit të Milanit

Një aksident tragjik tronditi botën e futbollit në Itali. Ish-futbollisti i të rinjve të Milanit, Simonlunka Agacone (39-vjeç) dhe Mateo Raveto (36-vjeç), humbën jetën pasi...

Donte t’i merrte pasurinë/ 27-vjeçarja pajton vrasës me pagesë për të ekzekutuar futbollistin

Policia turke ka arrestuar një 27-vjeçare, e cila akuzohet se kishte pajtuar vrasës me pagesë për të eliminuar burrin futbollist. Yagmur Asik ishte divorcuar nga...

Dëmtim i rëndë i futbollistit, ndërpritet miqësorja Kastrioti-Vllaznia

Një dëmtim i rëndë i futbollistit të Kastriotit, Luis Gjini, ka bërë që të ndërpritet miqësorja Kastrioti-Vllaznia. Ndeshja po fitohej nga shkodranët me rezultatin 0-1,...

“Si çdo rrugëtim dhe ky e ka një fund”, Mërgim Mavraj i thotë “lamtumirë” Kombëtares

Futbollisti i mirënjohur Mërgim Mavraj ka vendosur që t’i thotë “lamtumirë” Kombëtares Shqiptare! Përmes një postimi në rrjetin social Instagram, Mavraj konfirmoi largimin teksa falenderoi...

“Dua një skuadër të re”, futbollisti njofton largimin nga klubi zikaltër

Në një intervistë të dhënë së fundmi, Hans Hatebur ka konfirmuar se e ka mbyllur aventurën me Atalantën, dhe se do të vazhdojë karrierën...

Dinamo “bastis” Pogradecin, i merr edhe titullarin e mesfushës

Artion Alillari u zyrtarizua dje pjesë e Dinamos, klub që synon rikthimin në Superiore sezonin e ardhshëm. Pas sulmuesit, një tjetër futbollist është marrë nga...

Futbollisti i Kombëtares Shqiptare debuton me Juventusin

Vjen momenti dhe për të! Giacomo Vrioni debuton me Juventusin në ndeshjen e fundit të kampionatit, në një takim që bardhezinjtë e humbën përballë...

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...